مدال طلای ورشو را چه کسی به گردن‌ آویخت؟

چشمانی مرموز،نگران،کنجکاو، آمیخته با برش‌هایی از صورت و استفاده بی محابا از فضای تیره همراه با تصویرسازی قدرتمند. این‌ها ویژگی‌ مشتـــرک پوستـــرهای Wieslaw Rosocha است، طراحی از مکتب لهستان. این خصوصیات واستفاده درست از آن باعث شده است که پوسترهایWieslaw Rosocha یک ارتباط مرموز وتاثیرگذاری با مخاطب برقرار کند وکشش یک پوستر موفق را به خوبی داشته باشد. Wieslaw Rosocha امسال با همین بیان شخصی موفق اش توانست مدال طلای یکی از مهمترین رویــــــدادهای پوستـــــــرجهان یعنی فستیوال ورشو را تصاحب کند. Wieslaw Rosocha متولدسال ۱۹۴۵ درلهستان می باشد. یعنی همان زمانی که جنگ جهانی دوم به تمام رسید. وی طی سال‌های ۱۹۶۹-۱۹۷۴ درآکادمی هنرهای زیبای ورشو تحت تعلیم و آموزش پرفسور Tomaszewski قرار گرفت و پس از آن تبدیل به یک استادیار شد(۷۸-۱۹۷۵). Wieslaw Rosocha ازسال ۱۹۷۹ فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان طراح گرافیک وتصویرگر کتاب آغاز کرد. وی طی این مدت جوایز مختلفی را از جشنواره‌های معتبر جهان دریافت کرده است، من جمله: جایزه بزرگ بهترین تصویرسازی کتاب سال ورشو (۱۹۸۱). مدال طلا از ششمین دوسالانه بین المللی پوستر فنلاند(۱۹۸۶). جایزه بهترین تصویرسازی کتاب کودکان ورشو(۱۹۹). مدال برنز سه سالانه هنرگرافیک تویاما،ژاپن(۱۹۹۲) و مدال طلا از ششمین نمایشگاه بین المللی ADC نیویورک.

pl_30170,mXR5oa6vrGuYqcOKaaQ

1640  2644335121_6cea74baa2  2645174110_c9f54a41eb  huge.2.14438  huge.7.38903  Rosocha_plakat  rosocha_wieslaw_polish_days  snow_white_and_the_huntsman_ver11  tumblr_lalknlgHw01qc815ao1_500  tumblr_lalky7xKAu1qc815ao1_400   p350885sپوستربرگزیده امسال

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.