هویت بصری بیست و یکمین جشنواره استانی تئاتر قم

« از آنجا که در سالهای گذشته، جشنواره استانی تئآتر قم هویت مستقل و مشخصی نداشت و هر سال شاهد ساختار متفاوتی بود، از ابتدا هویتی برای جشنواره استانی طراحی شد تا به عنوان شاخصه جشنواره تئاتر استانی قم در دوره های بعد هم مورد استفاده قرار بگیرد.

لوگو جشنواره با ایده ترکیب کلمه قم و دو ماسک تئاتر، طراحی و پالت رنگی و پترن جشنواره مشخص شد.
برای پوستر اصلی، کلیدواژه‌های شهر مذهبی قم، تئاتر، رشد و شکوفایی، مورد توجه سفارش دهنده بود که با محدودیتهای مختلف بصری در شهر قم و اتودهای گوناگون در نهایت به نقوش اسلیمی به شکل ماسک در حال شکل گیری و شکوفایی در دستان یک تئاتری تصویر شد.

نقوش اسلیمی کار توسط روح اله فاضلی طراحی و برای استفاده در پوستر به صورت وکتور اجرا شد. خط کار توسط احمد دیزرانی و عکاسی کار توسط سید عباس سیدابراهیمی انجام شده است.
با تلاشهای گروه اجرایی، جشنواره بیست و یکم برای اولین بار شاهد دو بخش جنبی به عنوان نمایشگاه پوستر تئاتر و نمایشگاه عکس تئاتر بود که پوستر این دو بخش بعد از تایید پوستر اصلی، همسو با پوستر اصلی جشنواره طراحی شد.

تندیس جشنواره برگرفته از لوگو جشنواره طراحی و ساخته شد که با متریال فلز با آبکاری طلایی و چوب توسط محمود اسدی متین تولید شد.
در این پروسه دوستان زیادی به من کمک کردند که بی‌نهایت از کمکشون سپاسگزارم.»

مرتضی فرحناک طراح گرافیک مستقل است که در طول فعالیت خود موفق به کسب جوایز متعددی همچون برنز A’ Design Award ایتالیا در بخش ارتباط تصویری سال 2005 و مقام اول بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در بخش پوستر سال 1397 شده است.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.