پوستر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان منتشر شد

پوستر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان یا طراحی شاپور حاتمی منتشر شد. «مهمانان ناخوانده» در حالی موضوع اصلی پوستر روز ملی ادبیات کودک و نوجوان سال ۱۳۹۶ قرار گرفته که این کتاب امسال به عنوان میراث فرهنگی ناملموس ثبت شده است.

طراح گرافیک این اثر در گفت‌وگویی درباره‌ ویژگی‌های این پوستر گفت: «با توجه به این‌که مهمان‌های ناخوانده نخستین اثر داستانی مصور این حوزه شناخته می‌شود و جریان ساز ادبیات کودک و نوجوان بوده است این موضوع برای طراحی پوستر انتخاب شد.
وی توضیح داد: پس از آن تصمیم بر آن شد که از تمام شخصیت‌های کتاب در پوستر استفاده شود و در نتیجه کتاب‌خوانی موضوع اصلی پوستر قرار گرفته. تصویرگری این پوستر را نیز سحر حق‌گو برعهده گرفت.»

بر اساس این گزارش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هجدهم تیر قرار است در پاس‌داشت این روز برنامه‌های متنوعی را در سطح کشور برگزار کند.

منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.