8 اپلیکیشن کاربردی برای دیزاین اولیه ایده‌های شما

افراد بی‌شماری با آوردن ایده‌های خود بر روی کاغذ، در حال تلاش برای بالا بردن سطح بودجه یا جذب کمک دیگران می‌باشند؛ اما غافل از اینکه این کار، بی‌فایده است. ایده‌ها بدون اجرا و عمل، ارزش نوشتن بر روی کاغذ را ندارند. در واقع مردم نمی‌توانند چیزی واقعی یا ملموس از ایده‌های شما بدست آورند و این‌کار بدون داشتن مهارت تکنیکی و طراحی، غیر ممکن بنظر می‌رسد. ما در اینجا سعی کرده‌ایم که این کار را برای شما آسان کنیم تا با استفاده  از ابزارهای زیر بتوانید یک نمونه‌ی اولیه‌ی واقعی از ایده تان ایجاد کنید و چیزی بسازید که با استفاده از آن بتوانید به همکار، مشتری یا سرمایه گذار خود نشان دهید که ایده‌ی شما چیست و چگونه به مرحله‌ی اجرا خواهد رسید. شما می‌توانید همه این ابزارها را دانلود کنید و در عرض چند دقیقه شروع به استفاده از آن کنید و نیازی هم نیست که حتما مهارت طراحی یا تکنیک خاصی را بلد باشید. با ما همراه باشید تا به معرفی این اپلیکیشن‌ها بپردازیم:

1.pop
Pop براحتی می‌تواند طرح شما را روی کاغذ پیاده کند، عکس بگیرد و سپس آن تصاویر را قابل کلیک کردن مانند دکمه‌های برنامه‌تان بکند. همچنین این اپلیکیشن، انتقال و اکسپورت نسخه را آسان می‌کند به طوری که مردم می‌توانند به ایده‌های شما دست یابند و شروع به ارسال پیام‌هایی در رابطه با آنها کنند تا بازخورد خوبی بدست آورید.

01

2. Balsamiq
کمی از pop پیچیده‌تر است. یک سیستم ساده‌ی وایر فریم است. به طور خلاصه، به شما این امکان را می‌دهد که رابط کاربری وب سایت، برنامه‌ها یا ایده‌ها را ظرف چند دقیقه موک اپ کنید. لذت Balsamiq این است که ویجت‌های پیش ساخته‌ای دارد که شما می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

02

3. keynotopia
Keynotopia اساسا مجموعه‌ای از الگوها برای پاورپوینت یا keynote می‌باشد. استفاده از این الگوها و اجزای طرحی که شما بعنوان یک پکیج دریافت می‌کنید به شما این امکان را می‌دهد تا یک موک اپ کاملا پیچیده با استفاده از مهارت‌های طراحی ابتدایی ایجاد کنید. چنان‌چه شما ذهنی خلاقانه دارید می‌توانید کارهای بیشتری انجام دهید. بهتر از همه اینکه، شما می‌توانید مناطق قابل کلیک به طرح خود اضافه کنید، و آن را به‌عنوان نمونه‌ی اولیه قابل کلیک در فرمت های مختلف اکسپورت کنید.

03

4.Fluidul
اگر گوگل و NASA ازاین ابزار استفاده می کنند، واضح است که باید خوب باشد. همانند Balsamiq و keynotopia ، هزاران سازه در ویجت‌ها است که شما می‌توانید آنها را به طرح خود درگ و دراپ کنید. به اشتراک گذاری موک‌اپ‌ها و دادن این ایده به افراد که محصول شما چه کاربردی دارد و چگونه کار می‌کند آسان می‌باشد. همچنین وارد کردن عنصرهای خود به موک اپ و سفارشی کردن آن کار ساده‌ایست.

04

5.AppCooker
Appcooker به شما این امکان را می‌دهد تا ایده‌های خود را برipad خود الگوسازی کنید. وارد کردن تصاویر مسطح از Dropbox و دیگر سرویس‌ها، آن‌ها را با چند tap قابل کلیک می‌کند و برای دیگر افراد اکسپورت می‌کند. جالب‌تر این‌که، appcooker شامل مدل‌هایی است که به شماامکان تست کردن فرضیات درآمد در سراسر برنامه را می‌دهد.

05

6. proto.io
نه تنها proto.io تا حد باورنکردنی سریع می‌باشد، بلکه هم‌چنین دارای برخی از بهترین ویدئوهای نمایشی(دمو) در بازار فعلی می‌باشد. ابزارهای آن شبیه برنامه‌های ذکر شده در بالا است، اما به شما امکان متحرک سازی را که باعث بهتر به‌نظر رسیدن نمونه نیز می‌شود می‌دهد. هم‌چنین می‌توانید بازخورد تست کنندگان و همکاران را دریافت کنید، که بدین وسیله می‌توانند طرح‌های شما را حاشیه نویسی و اصلاح کنند. برخی از مثال‌ها در سایت آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید چقدر قوی عمل می‌کنند. و این بخصوص زمانی ارزشمند است اگر که شما درصدد نمونه سازی چیزی هستید که در دستگاه‌های متعدد، از دوربین تا کنسولها، از طریق تلفن و تبلت عمل می‌کند.

06

7. Invision
همانند proto ، invision نیز برای طراحان نمونه سازی سریع انجام می‌دهد. به آنها این امکان را می‌دهد تا طرحهای خودرا با فرمت قابل کلیک و بالا/پایین رفتن (scrollable ) تنظیم کنند و آنها را با همکاران خود و دیگران جهت دریافت بازخورد از سوی آنها به اشتراک بگذارند. ممکن است برای مبتدی‌ها مناسب نباشد، اما همانطور که در کار خود پیشرفت می کنید و کار خود را با همکاران بیشتری شروع می‌کنید، این نرم افزار می تواند چیز با ارزشی برای شما باشد.

07

8. Demonstrate
همانند pop، این برنامه امکان وارد کردن تصاویر از سرویس هایی مثل dropbox را به شما می دهد، آنها را کلیک پذیر و قابلیت‌های مختلفی مثل تغییر و جابه جایی در صفحات یک اپلیکیشن را در احتیارتان می گذارد تا بفهمید که ایده‌تان در طرح نهایی به چه شکل خواهد بود.
هزاران برنامه و ابزار مشابه و با پیچیدگی های مختلف وجود دارد اما بی شک این یک لیست منتخب از آنهاست که با حساسیت و دقت زیادی انتخاب شده است که استفاده از آن برای همگی آسان و کاربردی باشد. پس پروتوتایپ ایده هایتان را با این ها شروع کنید.

08

منبع


image 
imageimageimage