ادوبی نسخه جدید (9.1) نرم افزار Substance 3D Painter را منتشر کرد

ادوبی آخرین نسخه نرم‌افزار نقاشی سه‌بعدیSubstance 3D Painter 9.1 منتشر کرد.

در نسخه جدید Substance 3D Painter 9.1 کاربران به گرافیک‌های ذخیره‌شده با فرمت SVG دسترسی دارند. میزان شفافیت تصاویر افزایش یافته‌است و فرآیند کشیدن و رهاکردن فایل‌ها به داخل نرم‌افزار راحت‌تر شده‌است. از قابلیت جدید نرم‌افزار همچنین می‌توان به انتقال مستقیم پروژه‌ها به نرم‌افزار Adobe After Effects اشاره کرد.

پشتیبانی از فرمت SVG و شفافیت بیش‌تر تصاویر

تغییرات نسخه جدید شامل واردکردن گرافیک‌ها در قالب SVG، و اضافه‌شدن سه فیلتر جدید Custom Sticker، Custom Spray، Graphic to Material است که به‎‌صورت اختصاصی با فرمت SVG کار می‌کنند.

همچنین، میزان شفافیت تصاویر نیز افزایش یافته‌است و گزینه ASM shader نرم‌افزار از قابلیت‌های Opacity, Translucency و Absorption Color پشتیبانی می‌کند.

به روز رسانی و افزایش امکانات نرم افزار Substance 3D Painter 9.1

تغییراتی نیز در نرم افزار Substance 3D Painter 9.1 به منظور بهبود عملکرد درگ و دراپ انجام شده‌است. اکنون کاربران می‌توانند به صورت مستقیم فایل‌های خارجی و همچنین بافت‌ها را از پنل Assets انتخاب کنند و به لایه Stack منتقل کنند. آن‌ها همچنین می توانند فیلترهای موجود در نرم‌افزار را انتخاب کنند و آن‌ را روی یک مش سه‌بعدی بکشند. برای ایجاد افکت‌ها و لایه‌های جدید کلید‌های Ctrl و Alt در نظر گرفته‌است.

کار با ابزار جدید Path، که در نسخه قبلی معرفی شد نیز بسیار راحت‌تر شده است. امکان ایجاد تغییر در نقاط مسیر، نقاطی که در منحنی‌ها برای تعیین شکل به‌کار می‌روند نیز وجود دارد. دیگر این‌که، اکنون امکان کپی و جایگذاری متغیر‌های ابزار Path و تغییر قابلیت مشاهده مسیرها به صورت جداگانه وجود دارد.

گزینه‌های جدید برای انتقال فایل به نرم‌افزار Adobe After Effects

گزینه انتقال در نسخه جدید اضافه شده است. این گزینه این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران به‌راحتی مش سه‌بعدی بافت‌دار را از Substance 3D Painter به نرم‌افزار ترکیبیِ ادوبی (compositing software) انتقال دهند. نرم‌افزاری که به کمک آن می‌توان عناصر بصری مختلف مانند تصویر، ویدئو و افکت‌ را برای ایجاد یک تصویر یا ویدئو ترکیبی نهایی ترکیب کرد.

اکنون تکنیک‌های anti-aliasing و subsurface scattering بصورت پیش‌فرض در نرم‌افزار فعال هستند. این درحالیست‌که قابلیت ردیابی اشعه که با کمک پردازنده گرافیکی پرشتاب می‌شود در زمان نگاشت بافت روی پردازنده‌های گرافیکی AMD بصورت پیش‌فرض غیرفعال می‌شود.

قیمت و سیستم موردنیاز برای Substance 3D Painter 9.1

Substance 3D Painter 9.1 اکنون برای سیستم‌های Windows 10، CentOS 7.0/Ubuntu 20.04+ Linux و macOS 11.0+ با قیمت 149.99 دلار در دسترس است.

هزینه اشتراک این نرم‌افزار به صورت ماهانه 19.99 دلار و سالانه 219.88 دلار است. همچنین، هزینه اشتراک Substance 3D Collection ماهانه 49.99 دلار و سالانه 549.88 دلار است.

منبع: +


image 
imageimageimage