Photoshop 23.3
Photoshop 23.3

شرکت ادوبی نسخه جدید فوتوشاپ Photoshop 23.3 را عرضه‌ کرد

شرکت ادوبی آخرین نسخه از نرم‌افزار ویرایش تصویر و نقاشی دیجیتال خود ( Photoshop 23.3 ) را منتشر کرد.
در این نسخه بروزرسانی‌ شده می‌توانید متن را از نرم‌افزار ایلاستریتور Illustrator کپی کرده ودر نرم‌افزار فوتوشاپ مانند یک لایه قابل ویرایش جایگذاری‌ کنید. در نسخه‌ی جدید مراحل جایگزینی آسمان بهبود‌ یافته و از کامپوزیت‌های چندگانه پشتیبانی می‌شود. هم‌چنین سرعت کامپوزیت در این نسخه تا 250 درصد افزایش‌ یافته‌ است.

کپی و جایگذاری متن از ایلاستریتور به شکل لایه‌های قابل ویرایش

در این قابلیت که کار طراحان را بسیار آسان‌کرده‌ است، شما می‌توانید به راحتی لایه‌های متنی را از ایلاستریتور به شکل لایه‌های قابل ویرایش به فوتوشاپ منتقل‌ کنید. قبل از انتشار نسخه‌ی جدید، متن بعد از انتقال از ایلاستریتور به فوتوشاپ، به شکل شطرنجی درمی‌آمد.

بهبود تشخیص لبه‌ها در جایگذاری‌ آسمان و ایجاد‌ تغییرات در مدیریت‌ اطلاعات ابری

در نسخه‌ی جدید ویژگی Sky Replacement یا جایگذاری آسمان به‌روزرسانی شده و کیفیت نتیجه درهنگام تغییر و عوض‌کردن آسمان در پشت اجسام نازک مانند کابل‌ها افزایش‌ یافته‌ است. در این نسخه هم‌چنین درهنگام جایگزینی آسمان روشن با آسمان تاریک آثار هاله‌ها دراطراف اجسام کاهش‌ یافته است.
هم‌چنین کاربران می‌توانند اسناد ابری را که به تازگی به آنها دسترسی داشته‌اند، درصفحه اصلی برنامه مشاهده کنند. درنسخه‌ی جدید مکان پیش فرض دستورSave as برای ذخیره اطلاعات، فضای ابری است.

بهبود عملکرد تعاملی در داده‌های پیپچیده و چندلایه‌ای با GPU و multithreaded compositing

نسخه‌ی جدید فوتوشاپ ازGPU compositing و کامپوزیت های چندگانهmultithreaded compositing برروی GPU و CPU پشتیبانی می‌کند. تغییرات ایجاد‌شده می‌توانند عملکرد تعاملی را درهنگام کار برروی داده‌های با لایه‌های زیاد، ماسک لایه، مودهای ترکیبی، فیلترها، استایل‌ها و افکت‌ها بهبود‌ دهند.
طبق گفته‌‌ی ادوبی، سرعت عملکرد این قابلیت از 100 به 250 درصد افزایش‌یافته‌است.

حذف فیلتر کاهش لرزش در نسخه‌ی جدید

با وجود تغییرات و بهبودهای ایجاد‌شده در نسخه‌ی جدید، فیلتر کاهش لرزش که پیش‌ از این برای حذف خودکار لرزش دوربین مورداستفاده قرار می‌گرفت، دراین نسخه حذف‌ شده‌ است. ادوبی می‌گوید که این فیلتر با پلتفرم جدید همخوانی‌ نداشته و به‌دلیل ناسازگاری از نرم‌افزار فوتوشاپ نسخه 23.3 حذف‌ شده‌ است.

منبع

 

[xyz-ips snippet=”6128″]