Adobe XD

خداحافظی Adobe XD از کاربران در پی کنسل‌شدن پروژه خرید Figma

Adobe XD این روزها تنها به حال خود رها شده‌است. شرکت ادوبی، غول فناوری، تأیید کرده‌است که دیگر توسعه این ابزار طراحی اپلیکیشن موبایل و نمونه‌سازی را متوقف می‌کند. این تصمیم پس از تلاش شرکت ادوبی برای خرید 20 میلیارد دلاری Figma، رقیب دیرین این نرم‌افزار، گرفته شد. اما در نتیجه مواجه با چالش‌های نظارتی به سرانجام نرسید.

به گزارش بلومبرگ، این نرم افزار در «حالت تعمیر» یا maintenance mode باقی خواهدماند و در آینده هیچ ویژگی جدیدی به آن اضافه نخواهدشد. به گفته این شرکت فقط و فقط کاربران آن می‌توانند به همان ویژگی‌های قبلی دسترسی داشته باشند. همچنین، Adobe XD  دیگر به عنوان محصولی جداگانه به کاربران جدید فروخته نخواهدشد.

براساس این گزارش، سخنگوی XD اعلام کرده‌است که این شرکت هیچ برنامه جدیدی برای سرمایه گذاری بیش‌تر در این نرم‌افزار را ندارد.

بااین‌حال، شرکت ادوبی این اطمینان را می‌دهد که همچنان از کاربرانی که برای پروژه‌های طراحی خود به XD نیاز دارند، حمایت می‌کند. تنها تغییری که به‌وجودآمده این است که شرکت ادوبی دیگر منابع جدیدی به این نرم‌افزار اضافه نمی‌کند و هیچ به‌روزرسانی جدیدی ارائه نمی‌دهد.

هرچند که این روزها Adobe توجه خود را از XD معطوف کرده‌است، درازای آن به سایر حوزه‌های خلاقانه دیگر مانند تصویرسازی، عکاسی، طراحی، وب، انیمیشن و سه‌بعدی و برنامه‌های متکی بر هوش‌مصنوعی خود مانند Express و Firefly توجه ویژه داشته‌است. Adobe همچنین، تمایل خود را برای شراکت در آینده در زمینه طراحی محصول ابراز کرده‌است. بااین‌حال، این شرکت هیچ اشاره‌ای به توسعه رقیبی جدید برای Figma نکرده‌است.

منبع