هوش مصنوعی Meta 3D

هوش مصنوعی Meta 3D مدل‌ سه‌بعدی را تنها در یک دقیقه از متن ایجاد می‌کند

محققان متا از یک سیستم هوش مصنوعی جدید به نام Meta 3D Gen (3DGen) رونمایی کرده‌اند. این هوش مصنوعی می‌تواند مدل‌ و اشیاء سه‌بعدی باکیفیت را براساس توضیحات متنی در کمتر از یک دقیقه تولیدکند.

این فناوری جدید، روشی سریع و پیشرفته برای ایجاد دارایی‌های سه‌بعدی براساس متن ارائه می‌دهد. مدل‌های ایجادشده توسط 3DGen از دقت بالایی برخورداربوده و دارای جزئیات هندسی و بافت‌های باکیفیت هستند. همچنین این سیستم از رندرینگ مبتنی بر فیزیک (PBR) پشتیبانی می‌کند که برای نورپردازی مجدد مدل‌های سه‌بعدی در برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی ضروری است.

علاوه‌براین، 3DGen با دریافت توضیحات متنی اضافی از کاربر، امکان بازبافت (تغییر بافت) مدل‌های سه‌بعدی ساخته‌شده قبلی (توسط کاربر یا هنرمند) را فراهم می‌کند.

این هوش مصنوعی بر پایه دو جزء کلیدی، Meta 3D AssetGen و Meta 3D TextureGen، که به ترتیب برای تولید مدل سه‌بعدی از متن و تولید بافت از متن ساخته‌شده‌اند، بنا شده‌است. 3DGen با ترکیب نقاط قوت این دو فناوری، اشیاء سه‌بعدی را به طور همزمان در سه بعد نمایش می‌دهد: فضای نما، فضای حجمی و فضای UV (بافت). ادغام این دو تکنیک منجر به بهبود 68 درصدی در مقایسه با مدل‌های تک مرحله‌ای می‌شود.

براساس ارزیابی‌های انجام‌شده، 3DGen در زمینه تطابق با توضیحات متنی و کیفیت بصری برای توضیحات متنی پیچیده، عملکرد بهتری نسبت به سایر روش‌های موجود در صنعت داشته و در عین حال بسیار سریع‌تر عمل می‌کند.


image 
imageimageimage