هوش مصنوعی ایلوستریتور

هوش مصنوعی وارد ادوب ایلوستریتور هم شد

اگر خبرهای هوش مصنوعی را دنبال کرده باشید، می دانید که نرم افزارهای شبیه سازی همگی به تکاپو افتاده‌اند. هوش مصنوعی به شکلی عجیب در حال پیشرفت در تمامی جنبه های دیزاین و طراحی است. از ساخت تصویر و عکس با دستور متنی گرفته تا ساخت ویدئو و حتی صدا. در ادامه پیشروی هوش مصنوعی، مطلب امروز ما در مورد ادغام هوش مصنوعی هوش مصنوعی در نرم افزار ایلوستریتور Adobe Illustrator است.

Generative Recolor (beta)، با قدرت Adobe Firefly، یکی از خانواده مدل‌های خلاقانه AI است. این ویژگی جدید رنگ‌ها را به شیوه‌ای جادویی از طریق پیام متن ساده تغییر می‌دهد. هوش مصنوعی ایلستریتور، تخیل شما را فعال می‌کند و محدوده‌ی خلاقیتتان را گسترش می‌دهد.

Generative Recolor (beta) در طراحی گرافیک هویت برند، نقاشی و تصویرسازی دیجیتال و منابع بازاریابی و تبلیغاتی تغییرات چشمگیری ایجاد می‌کند. اما این تنها قدم اول است. چرا که ادوبی برنامه‌های فراوانی دارد. ویژگی‌های دیگر AI برای Illustrator در حال آماده سازی است. تمامی امکانات هوش مصنوعی به شما کمک می کند تا بتوانید به سرعت تصویر خلاقانه مدنظرتان را بسازید.

همزمان با این ویژگی جدید، ویژگی‌های جدید دیگری نیز برای کمک به شما در افزایش سرعت فرآیندهای متداول Illustrator ارائه شده است. باهم نگاهی به تغییرات جدید می‌اندازیم.

پیشنهاد تغییردر رنگ ها، برای به چالش کشیدن ذهن طراح
پیشنهاد تغییردر رنگ ها، برای به چالش کشیدن ذهن طراح

امکان تغییر رنگ، با پیام متنی

هوش مصنوعی ایلوستریتور امکان تغییر رنگ‌های آرت‌ورک شما را به پالت‌ها و تم‌های مختلف و پرانرژی با استفاده از زبان روزمره فراهم می‌کند. با تایپ یک پیام ساده مانند «نورهای نئون» یا «سوشی ماهی قزل‌آلا»، تصویر کامل شما به طور فوری رنگ‌آمیزی می‌شود. بعداز آن با تنظیمات مناسب، می‌توانید به نتیجه‌ای منحصر‌به‌فرد برسید و رنگ‌های متفاوتی برای طراحی خود تجربه کنید.

هوش مصنوعی ایلوستریتور، به شما کمک می‌کند رنگ‌ها را به سرعت به دست آورید. این قابلیت امکان امتحان رنگ‌ها، بررسی پالت‌های رنگ و ایجاد ترکیبات رنگی متعدد برای تطابق با تصویر را فراهم می‌کند.شما همیشه می‌توانید جزئیات تصویرتان را ویرایش کنید تا زمانی که به دقت و حس موردنظرتان برسید.

تنوع رنگ‌های تولید شده به صورت خودکار می توانند برای ایجاد ترکیبات رنگی متعدد از یک پرونده آرت‌ورک چاپی یا وب می توانند استفاده شوند. همچنین می‌توانید کارهای موجود خود را برای استایل‌ها یا تغییرات فصلی تنظیم کنید. همچنین می‌توانید گستره وسیعی از گزینه‌های رنگ را به مشتری یا کارفرما نشان دهید.

هوش مصنوعی ایلوستریتور، نسخه بتا

امکانات AI سازنده مانند Generative Recolor (beta) به عنوان همراه خلاقانه معتمد شما عمل می‌کنند. اگرچه نسخه بتا برای استفاده تجاری قابل استفاده نیست، اما شما می‌توانید با اعتماد به نفس خلق کنید. Firefly بر اساس صدها میلیون تصویر با رزولوشن بالا و حرفه‌ای آموزش دیده است. همین باعث می‌شود Firefly محتوایی بر اساس کارها، برندها یا مالکیت فکری دیگران تولید نکند.

انواع قابلیت‌های Generative Recolor (beta)

ارائه انواع گرافیک هویت برند

با استفاده از Generative Recolor (beta)، سرعت فرایند کار افزایش می یابد و نیازی به تنظیم دستی هر رنگ و پژوهش در مورد تم‌های رنگی ندارید. همچنین می‌توانید از آن برای الهام بخشی و ساخت نمونه‌ها برای نمایندگان یا مشتریان استفاده کنید.

امکان ارائه نمونه های رنگی متنوع برای مشتری
امکان ارائه نمونه های رنگی متنوع برای مشتری
با هوش مصنوعی ایلوستریتور نیازی نیست برای انتخاب رنگ زمان صرف کنید

نقاشی و تصویرسازی دیجیتال

با Generative Recolor (beta) می‌توانید یک تم را به سرعت تست کرده و شخصی‌سازی کنید. به عنوان مثال، می‌توانید یک نقاشی برداری مانند منظره زیر را داشته باشید و رنگ‌های آن را بر اساس استایل یا دیدگاهی که می‌خواهید بیان کنید، بهبود دهید.

استفاده از منابع بازاریابی و تبلیغاتی موجود

Generative Recolor (beta) به شما امکان می‌دهد به سرعت نسخه‌های مختلفی از یک آگهی یا پوستر موجود را برای تغییرات فصلی یا تعطیلات ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید با استفاده از پیام متنی “پاییز” گزینه‌های مختلفی را تولید کنید.

با تغییر در منابع موجود می توانید هویت برندتان را حفظ کنید
با تغییر در منابع موجود می توانید هویت برندتان را حفظ کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هوش مصنوعی ایلوستریتور، Generative Recolor (beta)، نسخه Illustrator را بروزرسانی کرده و آن را تست کنید. اگر نرم افزار را ندارید می توانید قابلیت‌های Firefly را روی firefly.adobe.com آزمایش کنید.

توجه داشته باشید که Generative Recolor (beta) برای تمام اعضای Creative Cloud با اشتراک یا نسخه‌ی آزمایشی که شامل Illustrator است، در دسترس است.

منبع