Assassin’s Creed بازی
Assassin’s Creed بازی

بازی Assassin’s Creed، حشاشیون ایرانی در قالب اعراب!

حدود 8 ماه پیش کمی قبل از مراسم 15مین سالگرد سری بازی های Assassin’s Creed کمپانی UBISOFT قسمت جدیدی از این سری مجموعه بازی را برای طرفداران به تصویر کشید. این اقدام حواشی‌ بسیاری را در پی داشت. امروز اولین نمای 13مین قسمت این سری Assassin’s Creed Mirage با طرفداران بازی به اشتراک گذاشته شد.
تمامی طرفداران سری بازی‌های Assassin’s Creed دنیا را در بازه‌های مختلفی از زمان قالب فرهنگی پارسی تجربه کرده‌اند. در این بازی از همنشینی مردی به نام اتزیو با ماکیاولی و داوینچی در دوره رنسانس گرفته تا مبارزه قهرمانی به نام ایوار با نیرو های الفرد پادشاه ساکسس را می‌بینیم.

بازی Assassin’s Creed
بازی Assassin’s Creed

داستان بازی بر مبنای کتاب Assassin’s Creed

هر قسمت از بازی‌های Assassin’s Creed بر اساس کتابی از مجموعه‌ای به همین نام است. نویسنده‌ی این کتاب اولیور باودن است. روند خط این مجموعه کتاب با Assassin’s Creed Odyssey پایان یافت. در قسمت بعدی این مجموعه یعنی Assassin’s Creed Valhalla پا به دنیای کمیک این مجموعه می گذاریم. مجموعه‌ای که دست خط همان نویسنده و دوستانش است.
این‌بار فرقه آدم‌کشی وارد داستان شهر طلایی 1 و دختران آن 2 می شود. این داستان در قرن 9 ام میلادی عصر طلایی اسلامی که در بغداد اتفاق افتاده است. بسیم (Basim) قبل از پیوستن به فرقه، یک دزد خیابانی بود. در قسمت قبلی (Assassin’s Creed Valhalla) نیز به او اشاره شده بود. او برای هدف همیشگی صلح و استقلال در برابر شوالیه های معبد (Knights Templar) مورد آزمون قرار می گیرد.

نسخه جدید بازی Assassin’s Creed در سرزمین پارسی
نسخه جدید بازی Assassin’s Creed در سرزمین پارسی


نکته جذاب‌کننده این مجموعه بغیر از همگام بودن با وقایع تاریخی و داستان شخصیت‌های اول آن، استفاده کردن از پارکور و ابزار و اسلحه های منحصر به فرد است. در مبارزه نیز می توان به (خنجر مخفی/ Hidden Blade) که ابزار حشاشیون واقعی بوده اشاره کرد.
UBISOFT یوبی سافت، خالق و صاحب امتیاز بازی‌های فرقه آدم کشی وعده داده که باری دیگر فضای شاهزاده ایرانی نقطه شروع این مجموعه، همچنین استراتژی و سبک بازی‌های اولیه ازجمله Assassin’s Creed I و Assassin’s Creed II را بازسازی کند.

خنجر ابزار مبارزه حشاشیون واقعی
خنجر ابزار مبارزه حشاشیون واقعی

درخواست برای تولید نسخه پارسی بازی

اما جدا از این تعریف و تمجید و وعده‌ها هنوز این سوال از سمت طرفداران باقی می‌ماند: «آیا Ubisoft به زادگاه حشاشیون می‌آید؟» تعداد زیادی از طرفداران فرقه آدم‌کشی مخصوصا طرفداران پارسی این مجموعه خواستار و منتظر نسخه پارسی این مجموعه‌اند. نسخه‌ای که شروع این فرقه، سرزمین پارس را، به تصویر بکشد.

این تقاضا تا حدی زیاد است که کانال معروف یوتوبی PlayTeaser کانسپتی از آن تحت قسمتی از Assassin’s Creed Infinity به نام Welcome to Persia را با استفاده موتور Unreal Engine 5 که در تمامی بازی های UBISOFT از آن استفاده می شود، پیاده‌سازی کرد.

Assassin’s Creed Mirage در تاریخ 12 اکتبر 2023 به طور رسمی برای پلتفرم های PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X and Series S, Microsoft Windows انتشار می‌یابد.


1:Assassin’s Creed: The Golden City – Jaleigh Johnson
2:Assassin’s Creed Mirage: Daughter of No One – Maria Lewisمهلا شکوهیان
دبیر بخش گیم و هوش مصنوعی


image 
imageimageimage