رنگ سال 2022
رنگ سال 2022

پنتون رنگ سال 2022 را معرفی کرد


در حالی که  ذهن بسیاری از ما هنوز درگیر وقایع سال ۲۰۲۱ است، پنتون (مرجع جهانی رنگ) رنگ Very Peri را به عنوان رنگ سال ۲۰۲۲ معرفی کرد تا بتواند به بهترین شکل سال ۲۰۲۲ را توصیف کند. PANTONE 17-3938 Very Peri یک رنگ آبی بنفش معروف به رنگ گل پریوش است که در آن وفاداری و ثبات رنگ آبی با شور و هیجان رنگ قرمز ترکیب شده است.

رنگ سال 2022 معرفی شد

این رنگ نشان دهنده اعتماد به نفس بی‌دغدغه و کنجکاوی متهورانه‌ای است که روح خلاق آدمی را زنده می‌کند. این رنگِ کنجکاو و جذاب به ما کمک می‌کند تا چشم‌انداز تغییر یافته جهان را در آغوش بگیریم و زندگی خود را درحالی بازنویسی کنیم که دریچه‌ی دید جدیدی به روی ما باز شده است.

ما در دوران دگرگونی زندگی می‌کنیم. Very Peri نمادیست از جهانی که در لحظه می‌گذرد و ما از آن عبور می‌کنیم. همانطور که از یک دوره شدید انزوا بیرون می‌آییم، مفاهیم و استانداردهای ما در حال تغییر است، و زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما با روش‌های جدیدی ادغام شده است.

طراحی دیجیتال به ما کمک می کند تا بدون محدودیت، واقعیت را گسترش دهیم و دری را به سوی دنیای مجازی پویا باز کنیم که در آن می توانیم امکانات رنگی جدید را کشف و ایجاد کنیم.

PANTONE 17-3938 Very Peri رنگ سال 2022

با ترند شدن بازی‌ها، محبوبیت روزافزون متاورس و جامعه هنری رو به رشد در فضای دیجیتال، Very Peri ادغام زندگی مدرن و چگونگی تجلی گرایش های رنگی در دنیای دیجیتال، در دنیای فیزیکی و بالعکس را نشان می دهد.

رنگ سال 2022 لئاتریس آیزمن

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون می‌گوید:

رنگ سال 2022 منعکس کننده فرهنگ جهانی است که در حال وقوع بوده و بیان می‌کند که مردم به دنبال چه چیزی هستند.

«ایجاد یک رنگ جدید برای اولین بار در تاریخ PANTONE نشان دهنده نوآوری و تحول جهانی‌ایست که در حال وقوع است. همانطور که جامعه همچنان رنگ را به عنوان یک شکل مهم ارتباط و راهی برای بیان و تأثیرگذاری بر ایده‌ها و احساسات و تعامل و ارتباط می‌شناسد، پیچیدگی این رنگ آبی قرمز بنفش جدید، امکانات گسترده‌ای را که در برابر ما قرار دارد برجسته می‌کند.»

این رنگ که ویژگی‌های خانواده رنگ آبی را در بر می‌گیرد و در عین حال دارای رنگ بنفش-قرمز است، نگرش شادی‌بخش و حضوری پویا را نشان می‌دهد که خلاقیت شجاعانه و بیان تخیلی را تشویق می‌کند.

PANTONE 17-3938 Very Peri PANTONE 17-3938 Very Peri

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.