هوش مصنوعی تولید تصویر

رقابت در دنیای هوش‌مصنوعی؛ پیکس‌آرت و گتی ایمجز Firefly ادوبی را به چالش می‌کشند

پیکس‌آرت و گتی ایمیجز در حال توسعه یک هوش مصنوعی تولید تصویر هستند تا با ادوبی رقابت کنند.

پلتفرم ویرایش تصویر و ویدئو پیکس‌آرت با همکاری گتی ایمیجز در حال توسعه یک مدل هوش‌مصنوعی تولید تصویر «مسئولانه و ایمن» است که با محتوای مجاز آموزش دیده‌است. این ابزار از نظر عملکرد شباهت زیادی به مدل Firefly ادوبی دارد.

پیکس‌آرت در وبلاگ خود اعلام کرده‌است که آزمایشگاه هوش مصنوعی این شرکت در حال ساخت یک مدل سفارشی است که به مشترکان پولی این پلتفرم امکان می‌دهد تصاویر تولید کنند. هدف از توسعه این ابزار، رفع نگرانی‌های دیرینه در مورد محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی و احتمال نقض قوانین کپی‌رایت است. انتظار می‌رود این ابزار «اواخر امسال» راه‌اندازی شود و از طریق خدمات API پیکس‌آرت در دسترس قرار گیرد.

هوش مصنوعی تولید تصویر پیکس آرت و گتی ایمیج
هوش مصنوعی تولید تصویر پیکس آرت و گتی ایمیج

طبق گفته‌ی بلاگ پیکس‌آرت، این نمونه‌ها ظاهراً با استفاده از مدل هوش مصنوعی آینده‌ی آن‌ها تولید شده‌اند. پروژه پیکس‌آرت شباهت زیادی به مدل هوش مصنوعی Firefly ادوبی دارد که ابتدا به‌عنوان ابزاری برای تولید تصویر مبتنی‌بر دستور در فتوشاپ معرفی شد و سپس به‌طور گسترده در برنامه‌های Creative Cloud ادغام شد.

گتی ایمیج و تلاش برای همکاری با شرکت‌های معتبر در زمینه هوش مصنوعی

اگرچه تیم پیکس‌آرت اعلام کرده‌است که مدل‌های آن با استفاده از محتوای مجاز آموزش دیده‌اند. با این وجود دقیقاً مشخص نیست که این محتوا شامل چه مواردی می‌شود.

گتی ایمیجز نیز تاکنون بر روی محصولات هوش مصنوعی دیگری کار کرده و همکاری‌های مشابهی با Bria AI و Runway داشته‌است. این شرکت همچنین با انویدیا برای راه‌اندازی ابزار «Generative AI by Getty Images» همکاری کرده‌است.

با توجه به این که ادوبی مدل Firefly خود را به برنامه‌های بسیار محبوبی مانند فتوشاپ، ایلاستریتور، لایت‌روم و Express اضافه کرده‌است. ممکن است متقاعدکردن همه کاربران به استفاده از هوش مصنوعی پیکس‌آرت کمی دشوار باشد. بااین‌حال، باید منتظر معرفی رسمی این ابزار هوش مصنوعی تولید تصویر باشیم تا اطلاعات بیشتری از آن منتشر شود.

منبع: +


image 
imageimageimage