گوگل کروم

لوگو جدید گوگل کروم رونمایی شد

یکی از طراحان مرورگر کروم روز جمعه فاش کرد که گوگل کروم پس از 8 سال بالاخره لوگوی جدیدی با طراحی ساده‌تر برای همسویی با سایر تولیدات گوگل در “ارائه برندی مدرن تر” دریافت می‌کند. این لوگو جدید گوگل کروم به زودی در همه دستگاه‌ها استفاده خواهد شد. بیایید ببینیم گوگل چه چیزی را در طراحی لوگو مرورگر کروم تغییر داده‌است.

لوگوی جدید گوگل‌کروم رونمایی شد

بیایید از بخش رنگ‌ها شروع کنیم. طراحی در بخش انتخاب رنگ واقعاً تغییر نکرده‌است، همان قرمز، آبی، سبز و زرد هنوز رنگ‌‌های اصلی هستند، اما با کمی دقت گویا اشباع این رنگ ها کمی افزایش یافته و سایه‌‌ها حذف شده‌اند و لوگو ظاهری صاف‌تر پیدا کرده‌است. در مجموع، لوگو جدید کروم تا حد زیادی بدون تغییر اما “سرزنده‌تر” از همیشه به نظر می‌رسد.

تغییرات لوگوی گوگل کروم از سال 2008 تا 2022
تغییرات لوگوی گوگل کروم از سال 2008 تا 2022

طراح لوگوی جدید گوگل کروم صبح امروز را با توییت زیر آغاز کرد:

با این حال، این بار یک تغییر عمده وجود دارد. نماد کروم بر اساس اصول طراحی سیستم عامل‌های مختلف به چند صورت متفاوت بهینه‌سازی شده‌است. به طور مثال گرادینت ظریفی در محیط ویندوز، ظاهری سه بعدی در macOS، و طراحی بسیار مسطح در سیستم عامل Chrome را برای مطابقت با سایر نمادهای این سیستم عامل‌ها به کار گرفته‌است.

هر چند کروم در سیستم عامل‌های macOS و iOS چند تغییر اضافی نیز دریافت می‌کنند. مثلاً نسخه بتا مرورگر کروم در macOS اکنون دارای نوار جدیدی است که اشاره به واژه “BETA” دارد. یا در iOS، نسخه بتا از طرحی شبیه به طراحی اولیه نسخه های بتا به عنوان اشاره‌ای به برنامه‌های متمرکز بر توسعه‌دهندگان اپل استفاده می‌کند.

این لوگو و تغییرات جدید در چند ماه آینده در تمام دستگاه‌های مرتبط نمایش داده می‌شود، اما نسخه های بتا و Dev می‌توانند زودتر آن را دریافت کنند.

کروم همچنین در ماه گذشته صدمین نسخه خود را در نسخه های Canary عرضه کرد و چه راهی بهتر از یک لوگو جدید برای جشن گرفتن این نقطه عطف؟ حداقل ما فرض ‌می‌کنیم که این دستکاری واقعاً بخشی از این جشن است، حتی اگر طراح گوگل به این موضوع اشاره نکرده باشد!

به صورت کلی شرکت های بزرگ معمولاً علاقه به تغییرات دائمی و ریشه‌ای نمادهای خود ندارند. با در نظر گرفتن این موضوع، نظر شما درباره تغییرات لوگوی جدید مرورگر کروم چیست؟

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.