بازی دروغ های پینوکیو
بازی دروغ های پینوکیو

بازی دروغ های پینوکیو

بازی دروغ‌های پینوکیو Lies of P بازی جدید Round8 Studio است، این بازی در Neowiz Games منتشر می شود. گیمرها از زمان معرفی این بازی، در گیمزکان Gamescon 2022 منتظر انتشار آن هستند. داستان بازی، یک قصه تحریف شده از پینوکیوست که فضاسازی آن مربوط به عصر طلایی فرانسه و با تیزری تاریک و دلهره‌آور معرفی شده‌است.

این بازی توانسته پیش از انتشار توجه همه را به خود جلب کند و چندین جایزه گرفته است. اکنون بعداز سه سال توسعه، قرار است در تاریخ 19 سپتامبر منتشر شود.

سبک و فضای بازی

همه ما با داستان پینوکیو آشنا هستیم. پینوکیو داستانی است که در تمام جهان شناخته و تا این روز هزاران هزار بار بازگو شده است. این‌بار با بازی دروغ های پینوکیو Lies of P وارد دنیایی پر از اسرار و ترس و تاریکی می‌شویم. این بازی در رده بازی های سولز لایک Souls-like طبقه بندی می شود. سولز لایک به بازی های با سطح بالای مبارزه و داستانی گفته می شود. این بازی ها در فضایی تاریک و فانتزی روایت می شوند.

بازی دروغ‌های پینوکیو Lies of P، در عصرویکتوریایی روایت می‌شود. عصری که در آن عروسک‌های ماشینی (فضایی شبیه فیلم هوگو را تصورکنید) وجود داشتند. بازی در شهرکرت اتفاق می افتد. در این دنیا تمامی عروسکها، برعلیه انسان شوریده اند.

در مورد بازی‌ و گیم در روزرنگ بخوانید.

خیابان‌های شهر کرت، پراز مردگانست. بیماری کشنده‌ای همه‌جا را فراگرفته است. پینوکیو تحت تاثیر این دیوانگی قرار نگرفته است. او باید در این شهر به دنبال پدرش ژپتو (Geppetto) بگردد. پینوکیو باید از موقعیت های سخت عبورکند. انسانهای شکارچی عروسک یا همان استاکرها در کمین اند. فضای این بازی فراموش نشدنی است و اقتباسی متفاوت از داستان پینوکیو است.

فضاهای مختلف شهر در این بازی به خوبی طراحی و اجرا شده اند. انقدر که وسط بازی خودتان را حیرت زده و متعجب از تماشای جزئیات فراوان بازی می بینید. این کار توسعه دهندگان بازی باعث تحسین شما می شود. چرا که این کار درحین بازی به شما کمک می کند قبل از ورود به میدان جنگ بازگردید زمانی را در آرامش سپری کنید.

استاکرها در بازی دورغ های پینوکیو

پینوکیو بیدار می شود!

بازی دروغ های پینوکیو Lies of P با پرواز پروانه زیبای آبی رنگ شروع می‌شود. این پروانه نمایانگر پری آبی (Blue Fairy) از انیمیشن دیزنی پینوکیو است. پروانه وارد سینه پینوکیو می‌شود و ظاهرا پینوکیو را زنده می کند. صدایی به پینوکیو می‌گوید تا به هتل کرت برود.

پینوکیو به اسلحه‌ای نیاز دارد تا از خود در برابر خطرهای پنهانی و آشکار شهر محافظت کند. جیرجیرکی عروسکی به نام جمینی به پینوکیو داده شده که او را در این سفر راهنمایی می‌کند. او از کمربند پینوکیو آویزان است. قفسی که جمینی (Gemini) در آن قرار دارد، مانند یک منبع نور، مخصوصا در مکان‌های تاریک به او کمک می‌کند.

یک سیستم مخصوص به نام «سیستم دروغگویی»، الهامی شگفت انگیز از داستان پینوکیو است. این سیستم به تنهایی قادر است شمار را بیشتر و بیشتر مشتاق به بازی کند. با این سیستم خاص، پینوکیو اجازه دارد دروغ بگوید. در زمان نیاز به شما انتخابی داده می‌شود تا راست یا دروغ بگوید. از آنجایی که دروغ گفتن برای یک عروسک غیر ممکن است، این ویژگی به پینوکیو کمک می‌کند تا در نقش خود به عنوان یک انسان جای بگیرد.

هنرهای افسانه ای، ارزشمند و نمایشی هستند. این هنر می تواند جاذبه های هیجان‌انگیزی را به ماجراجویی اضافه می‌کنند. یکی از ویژگی‌های پینوکوی مکانیکی، بازوی لژیون (Legion Arm)، بازوی چپ مکانیکی است. این بازو به پینوکیو توانایی‌های خاصی را می‌دهد.

یکی دیگر از از ویژگی های ساختاری پینوکیو طناب عروسکی آن (The Puppet String) است. این ویژگی عروسک پینوکیو، سیمی را آزاد می‌کند که دشمن را به سمت بازیکن می‌کشد. این کار باعث می‌شود دشمن برای مدت کمی گیج شود تا برای مبارزه بی‌رحمانه بی‌دفاع باشند.

کاراکترهای بازی دروغ های پینوکیو

سوفیا/ پری آبی

در لحظه ورود به بازی، با زن جوانی به نام سوفیا آشنا می‌شویم. سوفیا نمایانگر پری آبی است. او به پینوکیو می گوید ژوپتو را پیدا کن تا به پاسخ تمامی سوال هایت برسی. به عنوان یک نسخه بازی، این پری آبی رنگ، دختری 20 ساله است. او زنی کاملا بالغ است و احساسی مادرانه را القا می‌کند. 

خانم آنتونیا/ صاحب هتل کرت
(Miss Antonia)

آنتونیا زنی میانسال با صورتی زخمی و چشمی نابینا صاحب هتل کرت است. او دوست قدیمی ژوپتو است. او به ظاهر از تمامی رازهای شهر کرت با خبر است. آنتونیا هتل را ساخت تا برای افرادی که از این واقعه هولناک جان سالم به در بردند، یک سرپناه باشد.

یوجین / زن صنعتگر
(Eugénie)

یوجین زنی صنعتگر از مجمع اتحادیه است. او حافظه و خانواده اش را در ماجرای شورش عروسک ها از دست داد. او کسی است که اسلحه های پینوکیو را اصلاح می کند و آنها را ارتقا می‌دهد.

جمینی/راهنما

جیرجیرک مکانیکی که در فانوس زندگی می کند. او به عنوان راهنمای پینوکیو عمل می‌کند و مانند جیرجیرک اصلی در داستان اوست. او سعی می‌کند پینوکیو را در راه درست نگه دارد.

رهبر نمایش
(Parade Master)

رهبر نمایش کسی است که او را در مسیر ناحیه‌ای که فستیوال کرت برگزار می شود، پیدا می‌کنید. او یک عروسک خیمه شب بازی بزرگ است، که برای نمایشی بزرگ ساخته شده است. اوو پس از جنون عروسک ها دیوانه شد و تماشاگران را در حین تماشای نمایش کشت.

خر دیوانه
(Mad Donkey)

مردی با نقاب خر و شمشیری بزرگ که از اره دو مردی که قصد جان ژپتو را داشتند ساخته شده است.

نگهبان اوراقی
(Scrapped Watchman)

یک عروسک از بین رفته که به عنوان یک دیدبان برای پلیس ساخته شد. بعد از اینکه مقصر یک تصادف شناخته شد، شورای شهر تصمیم گرفت تا او را اوراق کند. در برابر اعتراض سازنده او و مردم عام، او را در دیوار پشتی ساختمان شورای شهر نگه داشتند.

ژپتو/مهندس

مهندسی معروف که عروسک ها را اختراع کرده است. او در حال حاضر بعد از دیوانگی عروسک ها گم شده است. او کسی است که پینوکیو را ساخته است و به عنوان پدر او شناخته می شود. ژوپتو مهندس نابغه‌ای است که باعث ایجاد دروان طلایی کرت شد و شهر را احیا کرد. این مصیبت آنقدر بزرگ بود که حتی ژوپتو نیز نمی توانست به تنهایی با آن مقابله کند. او پینوکیو را می سازد تا مردم شهر و سرنوشت شهر کرت را نجات دهد.

انتقال حس فضا با تصویرسازی

معماری بازی دروغ های پینوکیو با هنر و معماری قرن 19 اروپا آمیخته شده است. این فضا آنقدر طبیعی و واقعی به تصویر کشیده شده که باور کنید در حال قدم زدن در خیابان‌ها در فضایی تاریک و ترسناک هستید. شما ترس حمله دشمنان را هر لحظه احساس می‌کنید. بازی دورغ های پینوکیو Lies of P با طراحی خاصش شمارا به چالش می کشد. در عین حال مقدار لذتی که از آن می‌برید را محدود نکرده است. از بدن‌های به سیخ کشیده شده در خیابان‌ها تا ساختمان‌های خراب شده‌ای که به رنگ خون در آمده‌اند. ناگفته نماند عروسک‌های دیوانه‌ای که در تاریکی‌ها برای بدست آوردن سر شما پنهان شده اند، طراحی محیط را بسیار جالب می‎‌کند.

با توجه به طبیعت مکانیکی این دنیا ، حرکات منعکس شده‌ای که کم و بیش عروسکی هستند، از سوی دشمنان باعث می‌شود که پیش بینی حرکات آنها سخت شود.

دمو بازی دو باس اصلی و یک باس کوچک را نمایش می دهد. دوتا از این باس ها عروسک‌های بزرگی هستند که بی رحم به سمت بازیکن حمله ور می شوند. شما فرصت کمی دارید تا از خودتان دفاع کنید. این باس ها رفتاری درهم و ساعتی دارند. رهبر نمایش صورتی شبیه دلقک و ترسناک دارد. در حالی که نگهبان اوراقی سبیل فری بانمکی در برابر حرکات مخفیانه و گوریل مانند و حملات الکتریکی قدرتمند دارد.

دروغ گفتن یا نگفتن

همانطور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، بازی دروغ های پینوکیو دارای «سیستم دروغگویی« است. همه ما می‌دانیم که تم اصلی پینوکیو دروغگویی است و اینجا نیز تفاوتی ندارد. درست مانند نامش “دروغ‌های پی” (Lies of P). در چندین نقطه بازی اشاره شده که پینوکیو بر اساس انتخاب‌هایی که می‌کند می‌تواند انسانیت خود را بدست آورد. در چندین موقعیت از شما خواسته می‌شود که بین راست‌گویی و دروغ‌گویی یکی را انتخاب کنید. این انتخاب ها هر دفعه سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

بر اساس گفته توسعه‌دهندگان این بازی سه پایان مختلف بر اساس انتخاب‌های شما دارد. پینوکیو به طور حتم می‌تواند بر اتفاقات و اطرافیان خود تاثیر بگذارد. این باعث پیچیدگی‌های احساسی بیشتری در بازی می شود. تا به الان «سیستم دروغگویی» دمو بسیار جالب است و طرفداران منتظر دیدن جزئیات بیشتری از آن هستند.

Lies of P  در تاریخ 19 سپتامبر برای پلتفرم های PC، PS5، Xbox سری X/S در دسترس قرار دارد.

برای مشاهده گیم پلی و صحنه‌های بیشتری از بازی می‌توانید به تیزرها و منابع زیر مراجعه کنید:

منابع: ++++مهلا شکوهیان
دبیر بخش گیم و هوش مصنوعی


image 
imageimageimage