آخرین نسخه نرم افزار 3ds Max منتشر شد
آخرین نسخه نرم افزار 3ds Max منتشر شد

آخرین نسخه نرم افزار 3ds Max منتشر شد

مجموعه Autodesk آخرین ورژن (2022.3) نرم افزار مدل سازی 3ds Max را منتشر کرد. به گزارش روزرنگ در ورژن جدید تغییرات اعمال شده که در جهت راحتی مدلسازی طراحان است تغییراتی در قسمت های  Per Viewport Filtering، سیستم Advanced Wood در OSL و سیستم Smart Extrude و مدیفایرهای UVW Chamfer، Symmetry و Unwrap ایجاد شده است.

آخرین نسخه نرم افزار 3ds Max

از جمله تغییرات بوجود آمده در ورژن جدید این نرم افزار می توان به سیستم جدید فیلترینگ ویو پورت اشاره کرد. برای کنترل بهتر صحنه ها، به کمک این سیستم می توان انتخاب کرد در هر یک از ویوپورت ها اجسام به چه صورتی قرار گیرند.

3ds Max

فیلتر ویوپورت جدید و حالت های انتخاب هندسی

  • همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید کاربران می توانند تنظیمات مختلف برای نماهای مختلف مانند geometry, shapes, lights, cameras و helpers رابه صورت جداگانه تعیین کنند.
  • Advanced Wood اکنون در OSL اجرا می شود و سیستم Smart Extrude به روزرسانی شده است.
  • قابلیت Advanced Wood که در ورژن های قبلی نیز وجود داشت، اکنون به روز رسانی شده است و با استفاده ازآن می توان بافت چوب های مختلف را کپی کرد. این قابلیت در OSL اجرا می شود.
  • در بخش ابزارهای مدل سازی و UV، Smart Extrude برای بار پنجم به روز رسانی شده است و ویژگی جدیدی به آن افزوده شده است که به کمک آن می توان لبه های مختلف اجسام را برید. البته به شرط آنکه بر روی یک mesh قرار گرفته باشند.
  • مدیفایرهای Chamfer، Symmetry و Unwrap UVW نیز به روز شده اند.

بهبود عملکرد و به ‌روز رسانی‌های Arnold

همچنین مجموعه ابزارهای انیمیشن نیز ارتقا یافته است و امکان بازیابی خودکار لایه ها در زمان ادغام صحنه ها نیز فراهم شده است. سرعت ذخیره سازی فایل ها نیز تا 25% افزایش یافته است. خارج از نرم افزار، پلاگین Arnold MAXtoA از ویژگی های جدید Arnold 7.0 مانند Intel’s Open Image Denoise و حالت LUT پشتیبانی می کند.

قیمت و سیستم مورد نیاز

ورژن جدید 3ds Max برای ویندوز 10 در دسترس است اما برای استفاده از آن نیاز به خرید اشتراک است. هزینه اشتراک آن برای کاربران به صورت ماهانه 215 دلار و سالانه 1700 دلار است.

منبع


image 
imageimageimage