قابلیت هوش مصنوعی 2

هوش مصنوعی می‌تواند نژاد شما را تغییر دهد

شاید عجیب‌ترین چیز در مورد هوش مصنوعی این باشد که هرچقدر هم که ما به دیدن محتواهای شگفت انگیز و دور از باور آن عادت کرده باشیم، بازهم این ابزار می‌تواند ما را سورپرایز کند. این هفته، هوش مصنوعی فناوری جدیدی در ابزار تغییر متن به عکس ارائه داد که مافوق تصور همه بود. در ادامه باهم با قابلیت جدید هوش مصنوعی آشنا می شویم.

استودیو Panoramal و قابلیت جدید هوش مصنوعی

اکنون نگاهی به نسخه آزمایشی این فناوری که استودیو Panoramal ، کمپانی سازنده جلوه های بصری، IP و توسعه فناوری، آن را عرضه کرده است، داشته باشید. نسخه دمو این فناوری جدید، همه را شگفت زده کرده است. استودیو Paranormal فرآیندی را ارائه کرده است که می تواند به صورت کلی نژاد افراد را تغییر دهد.

هیچ کس واقعا نمی‌داند که این استودیو به کمک کدام فناوری کار خود را پیش برده‌است. ما نمی دانیم گردش کار آن به چه صورتی است، اما بعضی از افراد خبره در این حوزه حدس می زنند از ابزار محبوب Stable Diffusion و دیگر شبکه‌های عصبی مصنوعی کمک گرفته شده باشد.

به‌نظر می‌رسد به‌زودی این قابلیت هوش مصنوعی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. سوالی که پیش می آید این است که با در نظر داشتن دغدغه‌هایی که آمریکا نسبت به پذیرفتن مسائل فرهنگی مثل آداب و رسوم دارد، این قابلیت جدید برای تغییر نژاد افراد در فیلم‌ ها، سریال‌ های تلویزیونی یا حتی ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می شوند، چگونه بر جامعه تأثیر می‌گذارد؟ جواب هرچه که باشد، این فناوری یک قدم دیگر در پوشاندن واقعیت‌های زندگی افراد است.

استودیو STABLES : «شما می توانید صاحب هوش مصنوعی خود باشید

استودیو استیبل Stables Stability.ai ابزاری دیگر برای هوش مصنوعی به نام Stable Studio معرفی کرده است. این ابزار نسخه متن باز DreamStudio است.

از زمانی که این استودیو فناوری تبدیل متن به تصویر خود را منتشر کرده است، Stable Diffusion در میان تمامی فناوری‌های آن پیشگام بوده است. این استودیو موفق شده است تا با اختلاف زیادی از Midjourney و DALL-E کاربران و استودیوهای زیادی ، مانند استودیو Paranormal ، را به دنیای هوش مصنوعی جذب کند.

StableStudio همه فناوری های خود را در اختیار کاربران، شرکت ها یا توسعه دهندگان قرار خواهد داد. این اتفاق به این معناست که هر کسی می‌تواند ابزارهای مخصوص به خود را بسازد. کاربران هم چنین می توانند ابزارها را همراه با اطلاعات شخصی خود محفوظ نگه دارند. با این روش شرکت‌های فرصت‌طلبی مانند Microsoft، OpenAI، یا Google به آن‌ها نمی‌توانند دسترسی باشند.

 فقط باید سرعت عمل بالا داشته باشید

 Jona Rotting به کمک ویدیوئی سعی دارد ما را با جهان آینده آشنا کند. او با کمک قابلیت هوش مصنوعی جان لنون، John Lennon، را زنده کرده و ساخته است. این ویدئو پیش نمایشی است از موضوعاتی که بزودی با کمک هوش مصنوعی ترند خواهند شد‌. که البته ایراداتی هم دارد. در آینده‌ای نزدیک تمامی شخصیت‌های برجسته گذشته را دوباره خواهیم دید.

منبع