چه چیزی احساس خوبی به ما می‌دهد؟

دومنیک بهمن “Domenic Bahmann” طراح هنرهای تجسمی، متولد مونیخ آلمان و ساکن استرالیا، سوال «چه چیزی احساس خوبی به ما می‌دهد؟» را به زبان خودش و با مجموعه ای از تصویرسازی‌هایش پاسخ می‌دهد.

واقعا چه‌چیزی باعث می‌شود ما احساس خوبی داشته‌باشیم؟

دومنیک با الهام از مشاهدات روزانه و موقعیت‌های روزمره، تصاویر بی‌جان و مفهومی خلق کرده است. تصاویری که او خلق کرده است، نشان می دهد که چه چیزهایی به ما واقعا احساس خوبی می‌دهد. او با استعاره‌های بصری ذهن بیننده را با خود همراه می‌کند.

دوستان (2015)
دوستان (2015)

استفاده از عناصر زندگی روزمره

دومنیک بهمن در سالهای اخیر بر روی مقالات مختلف سلامت‌روان تصویرسازی انجام داده‌است و مجموعه‌ی اینها در یک پروژه به نام «احساس خوب» گرد هم آمده‌است. این مجموعه با رنگ‌های روشن، گرافیک جسورانه و با استفاده ویژه از عناصر روزمره به تصویر درآمده‌اند.
در تصویرسازی به نام «دوستان» (تصویربالا)، اهمیت داشتن ارتباطات اجتماعی منعکس می‌شود. مجموعه ای مینیاتوری که تعدادی انسان را نشان می‌دهد که در یک بسته قرص در کنارهم قرار گرفته‌اند. دوستان مانند دارو هستند و می‌توانند حال ما را بهتر کنند. دو تصویر‌سازی با نام‌های «نسخه جدیدی از شما در دسترس است.» و «از روز خود لذت ببرید.» که در ادامه آمده‌است، هردو با ایجاد تغییر در پیام های آشنای سیستم iOS به تصویر در آمده‌اند و به اهمیت تغییر و بررسی روزانه بازخوردها اشاره می‌کند.

نسخه جدیدی از شما در دسترس است (2019)
نسخه جدیدی از شما در دسترس است (2019)
از روزت لذت بردی؟ (2020)
از روزت لذت بردی؟ (2020)
پایان وقت (2022)
پایان وقت (2022)
حق شناسی (2015)
حق شناسی (2015)
 یوگا دری به سوی رهایی (2021)
یوگا دری به سوی رهایی (2021)

منبع:designboom