KeyShot
KeyShot

پلاگین ZBrush to KeyShot Bridge به صورت رایگان در دسترس است

پلاگین KeyShot Bridge اکنون به صورت رایگان در دسترس است و به صورت خودکار همراه با خود نرم‌افزار ZBrush قابل نصب است. همزمان نسخه کم‌هزینه و قدیمی رندر ZBrush KeyShot از دسترس خارج شده است.
در این مطلب برای کاربرانی که می‌خواهند مدل‌های خود را با پلاگین KeyShot رندرگیری کنند، خبرهای جدیدی داریم.
یکی از قابلیت‌های پلاگین ZBrush to KeyShot Bridge این است که نرم‌ افزار مجسمه‌‌سازی را به رندر متصل می‌کند و اکنون به صورت رایگان می‌توان از آن استفاده کرد. اما نسخه کم‌‌هزینه و قدیمی آن یعنی KeyShot ZBrush از دسترس خارج شده است.
کاربرانی که می خواهند به مجوزهای جدید KeyShot دسترسی داشته باشند و یا به‌دنبال ارتقا به نسخه جدید هستند، باید اشتراک KeyShot Pro را به مبلغ 1188 دلار به صورت سالانه خریداری کنند.

هزینه‌ها قبل از آپدیت جدید

149 دلار برای ZBrush to Keyshot Bridge، به اضافه 400 دلار برای ZBrush ProLuxion ( شرکت توسعه ‌دهنده KeyShot) از این به بعد دیگر ZBrush را در لیست نرم‌افزارهایی که به KeyShot دسترسی دارند، قرار نمی‌‌دهد. این موضوع کمی عجیب است زیرا در هفت سال گذشته، KeyShot عملاً رندر ZBrush بوده‌است و کاربران می‌توانستند تنها با کلیک بر روی یک دکمه رندرهای BPR خود ZBrush را به KeyShot تغییر دهند. برای انجام این کار، کاربران تنها به پلاگین ZBrush to KeyShot Bridge با قیمت 149 دلار و یک نسخه از KeyShot نیاز داشتند.
ارزان‌ترین پلاگین موجود for ZBrush KeyShot بود که به صورت اختصاصی برای استفاده در ZBrush طراحی شده‌بود. هزینه این پلاگین 200 تا 400 دلار در صورت استفاده از نسخه HD یا Pro KeyShot بود.

پلاگین KeyShot اکنون به صورت خودکار همراه با نرم‌افزار نصب می‌شود

با این حال، اکنون کاربران می‌توانند با مراجعه به صفحه مربوطه به KeyShot در وب‌سایت Luxion اشتراک KeyShot Pro را خریداری کنند.
هرچند که این امکان جدید به کاربران اجازه می‌دهد مدل‌های خود را به کمک نرم‌افزارهای مختلف و نه فقط ZBrush رندر کنند، اما این گزینه بسیار گران است.

چرا پلاگین KeyShot for ZBrush از دسترس خارج شده‌است؟

تغییرات بوجود آمده توسط Maxon مالک جدید ZBrush اعمال شده است. Maxon از Pixologic درخواست کرده است تا فروش پلاگین KeyShot for ZBrush را متوقف کند.
کاربران می‌توانند با پرداخت 600 دلار تنها در سال اول KeyShot for ZBrush را به KeyShot Pro ارتقا دهند.

کاربران از کجا می‌توانند به رندرها دسترسی داشته باشند؟

Maxon رندر شخصی به نام Redshift دارد و از این رندر می‌توان در نرم‌افزارهای DCC استفاده کرد. او در این رابطه می‌گوید بهبود گردش کار بین محصولات ما یکی از اهداف اصلی من است.

منبعمریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.