طراحی جلد و جعبه رمان «پيرمرد و دريا»

روز رنگ قصد دارد با هدف معرفى پروژه‌هاى حرفه‌اى سايتى پروژه محور باشد. در اين راستا بخشى را براى معرفى مجموعه آثار موفق دانشجويى و کانسپت اختصاص خواهيم داد. پروژه‌هایى که تحت نظارت اساتید هنر، ديزاين و گرافيك به نتيجه رسيده‌اند. اين آثار ممكن است هيچ وقت منتشر نشوند اما معرفى خلاقيت و حركت‌هاى بديع در آن‌ها مى‌تواند براى ديگران الهام بخش باشد.

در اين پست به معرفى يكى از پروژه‌هاى دانشجويى يكى از دانشجويان دانشگاه دالاس خواهيم پرداخت. اين پروژه شامل طراحى جلد و بسته بندی آن است كه براى رمان كلاسيك «پيرمرد و دريا» طراحى شده است. در اين پروژه سعى شده است كه از چند عنصر كليدى تصويرى در سر تا سر داستان استفاده شود تا مفهوم و موضوع كتاب كاملا به مخاطب القا شود.

يك قوطى ساردين نقش جعبه اين كتاب جيبى را ايفا مى‌كند كه علاوه بر تعامل سرگرم كننده با مخاطب، ارتباط مفهومى و معنايى کاملی را با فضاى دريا و ماهيگيرى برقرار مى‌كند. رنگ‌هاى انتخاب شده نيز اشاره به حال و هوای کشور كوبا دارد، محلى كه داستان در آن در حال وقوع است.
هدف از پروژه استقاده از عناصر كليدى كتاب براى ديزاين و ايجاد شوك و شتاب بصرى بر مخاطبان بوده است. طراح این پروژه نینا کارنلیسون دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه هنر دالاس ایاالات متحده است.

در ادامه مطلب شما را به دیدن این مجموعه دعوت می‌کنیم.

Old-Man-Sea-Book (2)  Old-Man-Sea-Book (3)  Old-Man-Sea-Book (4)  Old-Man-Sea-Book (5)

Old-Man-Sea-Book (6)منبع

 

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.