کلاس هنر
کلاس هنر

۷مزیت شرکت در کلاس‌های گروهی هنر

با توجه به تاثیر بالای هنر بر آرامش روح و روان آدمی، انسانهای زیادی در دوره‌های مختلف زندگی به دنبال یادگیری رشته‌های مختلف هنری می‌روند. کلاس‌های هنری در زمینه‌های مختلف می‌توانند شما را برای ساعاتی از دنیای اطراف، محیط‌های شغلی پراسترس و دغدغه‌های زندگی دور کرده و حال شما را خوب کنند. کلاس‌ها و ورکشاپ‌های هنری در بین مردم بسیار محبوب‌اند و افراد زیادی در آنها شرکت می‌کنند. اگر هنوز برای شرکت در کلاس‌های هنری مردد هستید، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

۷مزیت شرکت در کلاس‌های گروهی هنر

پیداکردن تمرکز

شاید تمرین‌کردن در خانه به نظرتان مفید باشد اما، اتفاقاتی که در محیط اطراف شما می‌افتد می توانند مدام حواس‌تان را از کار دور کنند. در صورتی که با شرکت در کلاس حتی برای ساعتی از محیط اطراف خود و ماجراهای آن فاصله می‌گیرید. مطالعات نشان می‌دهند که نقاشی‌کردن تاثیر مستقیمی بر سلامت جسمی و روحی ما دارد. در واقع نقاشی‌کردن مانند مدیتیشن عمل می‌کند، این عمل با کاهش فشار خون به ازبین‌رفتن دغدغه‌های ذهنی کمک می‌کند.

رشد خلاقیت

اگر تمام روز مشغول کار با لپ‌تاب باشید، به احتمال بسیار زیاد تنها از نیمکره چپ مغزتان یعنی بخش تحلیلی آن، استفاده می‌کنید. این درحالیست که نیمکره راست مغز به احساسات و خلاقیت مربوط می‌شود. برای درک این موضوع به این مثال دقت کنید. زمانی که شی را می‌بینید اولین حسی که نسبت به آن دارید، چه از آن خوشتان بیاید چه نه، پیامی است که از نیمکره راست ذهن به شما می‌رسد و زمانی که مدام در رابطه با موضوعی فکر می‌کنید و آن را در ذهن خود تکرار می‌کنید، این عمل در نیمکره چپ شما اتفاق می‌افتد. با انجام دادن یک فعالیت که خلاقیت شما را درگیر می‌کند می‌توانید بین این دو نیمکره تعادل و ارتباط ایجاد کنید. شرکت در کلاس‌های هنری می‌توانند دیدگاه شما را نسبت به مسایل و حل خلاقانه مشکلات کمک کنند.

تقویت ادراک فضایی

جالب است بدانید که معمولاً ما آن چیزی را که تصور می‌‌کنیم می‌بینیم را طراحی می‌کنیم؛ نه آن چیزی که واقعاً در مقابل ما قرار دارد. طبیعی است که وقتی برای اولین بار طراحی می‌کنیم نتیجه کار شبیه به خود شی نمی‌شود. این موضوع بیش‌تر افراد را ناامید می‌کند و احتمالاً با خود فکر می‌کنند «من نمی‌توانم طراحی کنم.» اما حقیقت این است که هرچه بیشتر طراحی کنید، دقت شما در درک اشیاء اطرافتان بیش‌تر می شود. زمانی که می خواهید یک فنجان را طراحی کنید، با دقت آن را بررسی می‌کنید و احتمالا متوجه تمام خمیدگی ها و گودی‌هایی که روی آن قرار دارد و قبلا به آنها توجه نکرده‌اید می‌شوید. همیشه تلاش‌‌های اول ممکن است ایراداتی داشته باشد، اما هربار که یک طراحی جدید را شروع می‌کنید، چشم‌تان یاد می‌‌گیرد دقیق‌تر ببیند، و درک شما از فضا بهتر می‌شود.

کلاسهای گروهی هنر می‌توانند به شما تمرکز و خلاقیت ببخشند.
کلاسهای گروهی هنر می‌توانند به شما تمرکز و خلاقیت ببخشند.

تقویت حافظه

سعی کنید در روز به طور منظم طراحی‌کنید. حتی از وعده‌های غذایی که می‌خورید نیز یک اسکچ سریع بکشید. این کار در بلند مدت به تقویت حافظه کمک می‌کند. با این کار دقت و تمرکز شما نیز افزایش خواهدیافت.

تقویت مهارت‌های اجتماعی

با شرکت در کلاس‌های هنری علاوه بر یادگیری مهارت‌هایی مثل نحوه دست‌گرفتن و استفاده مداد یا قلم‌مو از دیگران، فرصت آشنایی با افراد جدید با علایق مشترک را نیز دارید.
وقت‌گذاشتن برای معاشرت و پیداکردن دوستان جدید، هم‌زمان با انجام فعالیتی که دوست دارید تاثیرات مثبت بی‌شماری برای سلامت روان و شادی طولانی مدت دارد.

یادگیری با سرعت بیش‌تر

اگر در خانه طراحی می‌کنید، احتمالاً مراحل زیر برای شما نیز اتفاق افتاده‌است: تمام مدادها را تیز کرده‌اید و آنها را در ردیفی مرتب کرده‌اید، اما نمی‌‌توانید اثری که دوست دارید را در دفتر طراحی بکشید. با شرکت در کلاس و یادگیری اصولی با سرعت بیش‌تری می‌توانید مسیر یادگیری را طی کنید.

تجربه یک حس جدید از هنر

با قدم‌زدن در موزه‌ها و گالری‌های هنری، فرصت تماشای آثار هنرمندان بزرگ از نزدیک را دارید. این تجربه کمک بزرگی در درک بهتر سبک کاری این هنرمندان می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که تکنیک آن‌ها و نوع متریالی که استفاده کرده‌اند مانند جنس کاغذ استفاده‌شده را بررسی کنید.مریم پوررحیمی
مترجم و عضو تیم روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.