هوش مصنوعی متا

تبدیل دستور متنی به عکس با هوش مصنوعی متا

بعد از میدجرنی و DALL-E، متا از هوش مصنوعی سازنده تصویر خود رونمایی کرد. این سرویس سازنده که تحت وب عمل می‌کند به کاربران این امکان را می‌دهد که با نوشتن متن، تصویر مورد نظرشان را تولید کنند. کاربران به آسانی می‌توانند با توصیف آنچه که در ذهن دارند، خروجی تصویری بگیرند.

سرویس هوش مصنوعی متا که Imagine with Meta نام دارد، به شکل آزمایشی در imagine.meta.com و با دسترسی در ایالات متحده آمریکا شروع به کار کرده است. این هوش مصنوعی با فناوری Emu، با مدل پایه تصویر ما، تصاویر را ایجاد می‌کند. برای مثال گسترش تصویر پس‌زمینه، تنظیم رنگ و سبک عکس و… تغییراتی هستند که می‌توانند در این سرویس جدید به کاربران کمک کنند تا تصاویر مورد نظرشان را رایگان تولید کنند.

پیش از این با تولید محتوای خلاقانه در چت ها، این سرویس امتحان شده‌است و متا در حال گسترش آن در فرم Imagine و خارج از چارچوب چت است.

قابلیت ردیابی منبع تولید تصاویر با هوش مصنوعی

پس از امکان تولید تصاویر با استفاده از متن و خارج از پنل‌های گفت‌وگو، امکان ردیابی محتواها هم فراهم خواهد شد. این قابلیت برای این تدارک دیده شده‌است که مانند سرویس تولید استیکر مورد سوءاستفاده قرار نگیرد. در مورد این سیستم ردیابی جزئیات خاصی بازگو نشده‌است.

قابلیت ردیابی کمک می‌کند تا تصاویر تولیدشده، با وجود تغییراتی مانند برش، تغییر اندازه، تغییر رنگ، فشرده‌سازی و نویز قابلیت ردیابی خود را حفظ کنند. این سیستم می‌تواند منبع تولید تصویر و ابزار هوش مصنوعی آن را نشان دهد.

به دلیل مشکلات ایجادشده در ساخت تصاویر با هوش مصنوعی، فشار بر شرکت‌های فناوری افزایش یافته و مقامات دولتی کشورهایی مانند چین قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در این مورد وضع کرده‌اند.

منبع: +


image 
imageimageimage