چگونه با هوش مصنوعی لوگو طراحی کنیم؟

هوش مصنوعی خلاق برای تولید کد، نوشتن نامه و خلق تصاویر عالی عمل می‌کند. اما در مورد ساخت لوگو چطور؟

طراحی لوگو با هوش مصنوعی (AI) کار ساده‌ای نیست، اما سخت‌ترین بخش ارائه دستور متنی مناسب و انتخاب ابزار مناسب است. اگر می‌خواهید با ابزارهای هوش مصنوعی خلاق لوگو بسازید، می‌توانید از ابزارهای تخصصی با پرداخت هزینه استفاده کنید یا سراغ گزینه‌های رایگان بروید. البته این روش نیازمند کمی کار از طرف شماست.

با توجه به نیازها و مهارت‌های طراحی خود، می‌توانید بدون پرداخت هزینه از هوش مصنوعی خلاق برای ساخت لوگو استفاده کنید. این کار برای افرادی که با فتوشاپ یا سایر نرم‌افزارهای ویرایش تصویر آشنا هستند، حتی ساده‌تر است.

چگونه رایگان با هوش مصنوعی لوگو بسازیم؟

موارد مورد نیاز و مهم برای شروع کار دسترسی به یکی از مولدهای رایگان تصویر با هوش مصنوعی و دسترسی به نرم‌افزار ویرایش تصویر است.

1. به مولد تصویر مورد علاقه‌تان بروید

ابتدا به مولد تصویر یا هنر مورد علاقه خود بروید. ما برای این پروژه از Bing Image Creator استفاده می‌کنیم. بینگ یکی از آسان‌ترین گزینه‌ها است، اما گزینه‌های جایگزین زیادی نیز برای بررسی وجود دارد.

Bing Image Creator فقط نیاز به ورود به حساب مایکروسافت شما برای ایجاد تصویر دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از قابلیت چت مبتنی بر هوش مصنوعی موتور جستجو، تصاویر را با Bing AI ایجاد کنید.

به Bing.com/Create می‌رویم و روی Join & Create کلیک می‌کنیم تا با حساب مایکروسافت خود وارد شده و به مولد تصویر دسترسی پیدا کنیم.

2. دستور خود را برای تصویر وارد کنید

سپس باید دستوری را برای ایجاد تصویری که می‌خواهیم وارد کنیم. دستور، به هوش مصنوعی مولد تصویر می‌گوید که چه کاری می‌خواهیم برای ما انجام دهد. باید به‌بهترین‌وجه به عنوان توصیفی از تصویری که در ذهن دارید تعریف می‌شود.

هنگام ایجاد تصاویر، همیشه با دستورات خود دقیق باشید. شما باید سبک و فرمت بصری مورد نیازتان را نیز وارد کنید. برای مثال در این نمونه از Bing Image Creator می‌خواهیم برای یک تعمیرگاه مکانیکی خودرو که میلک شیک نیز می‌فروشد، لوگو بسازد تا کمی چالش ایجاد کنیم.

دستور ما «لوگو برای یک تعمیرگاه مکانیکی خودرو که میلک شیک نیز می‌فروشد. از رنگ‌های صورتی، آبی، قهوه‌ای، نقره‌ای و بنفش استفاده کنید.»

دستور خود را ارسال کنید و نتایج را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید تصویری را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید یا دستور خود را اصلاح کنید تا نتیجه دقیق‌تری به دست آورید.

3. ویرایش لوگو در فتوشاپ

پس از انتخاب لوگوی مورد علاقه خود، زمان ویرایش فرارسیده‌است. از آنجایی که برای ساخت لوگوی خود از یک مولد تصویر رایگان استفاده کردیم، متن به طور دقیق ترجمه نشد. آن را در فتوشاپ باز می‌کنیم تا متن را اضافه کنیم و هرگونه اصلاحات لازم را انجام دهیم.

با توجه به مهارت‌های فتوشاپ خود، می‌توانید تصویر را تا هر مقدار که می‌خواهید ویرایش کنید. می‌توانید عناصر اضافی تولیدشده با هوش مصنوعی را به آن اضافه کنید تا کامل‌تر شود، رنگ‌ها و نسبت‌ها را تغییر دهید و چندین تصویر تولیدشده با هوش مصنوعی را ترکیب کنید. ما در ویرایش لوگو در فتوشاپ، فقط نام “Wrenshakes” و بنر را اضافه کردیم.

چالش‌ها و محدودیت‌ها

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری داشته و در زمینه‌های مختلف از جمله طراحی لوگو نیز به کار گرفته می‌شود. با این وجود، هنوز چالش‌ها و محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد.

محدودیت‌های هوش مصنوعی در طراحی لوگو

  • عدم شناخت حروف غیرلاتین: هوش مصنوعی حروف غیرلاتین مانند فارسی را به طور کامل نمی‌شناسد و در طراحی لوگوی فارسی با مشکل مواجه می‌شود.
  • عدم درک ظرافت‌های فرهنگی: هوش مصنوعی ظرافت‌های فرهنگی و زبانی را درک نمی‌کند و ممکن است از نمادها و رنگ‌هایی با مفهوم نامناسب استفاده کند.
  • عدم خلاقیت و ابتکار: هوش مصنوعی خلاقیت و ابتکار یک طراح انسانی را ندارد و بیشتر به عنوان ابزاری برای تکمیل و اجرای ایده‌ها عمل می‌کند.
  • وابستگی به داده‌ها: کیفیت خروجی هوش مصنوعی به داده‌های آموزشی آن بستگی دارد. اگر داده‌های کافی و متنوع در مورد طراحی لوگو به زبان فارسی وجود نداشته باشد، هوش مصنوعی در این زمینه ضعیف عمل خواهد کرد.
  • عدم کنترل کامل: طراح در استفاده از هوش مصنوعی کنترل کاملی بر تمام جزئیات لوگو نخواهد داشت.

دقت داشته باشید که هوش مصنوعی در حال حاضر برای طراحی لوگوی فارسی به‌طورکامل آماده نیست و باید بااحتیاط از آن استفاده کرد و البته توجه کنید که در نهایت شناخت و سواد بصری شماست که میتواند بهترین گزینه را انتخاب و بهترین ادیت را بوجود بیاورد، هوش مصنوعی تنها یک مجری دستورات شماست و شما باید به عنوان کارگردان خلاقیت و مدیریت هنری از آن بهترین بهره برداری را بکنید.

سوالات متداول

آیا هوش مصنوعی وجود دارد که بتواند لوگو بسازد؟

مولدهای لوگو مبتنی بر هوش مصنوعی وجود دارند، اگرچه معایبی هم دارند. برخی نیاز به پرداخت هزینه دارند و برخی دیگر رایگان هستند که لوگوتایپ‌های بسیار ساده‌ای ایجاد می‌کنند. مزیت این مدل برنامه‌ها این است که پس از ایجاد نیازی به کار روی آنها ندارید، زیرا ابزارها نام شرکت و شعار شما را به لوگوتایپ اضافه می‌کنند.

چند نمونه از مولدهای لوگو با هوش مصنوعی که خوب هستند؟

  • Namecheap: این مولد لوگو رایگان با هوش مصنوعی به شما امکان می‌دهد تنها با ثبت نام برای یک حساب کاربری، لوگوهای خود را ویرایش و دانلود کنید.
  • Hatchful: این برنامه سازنده لوگوی رایگان با هوش مصنوعی را می توانید از Shopify تهیه کنید.
  • Bing با هوش مصنوعی دالی یک مولد قوی و رایگان است که توسط مایکروسافت ارائه شده است که اتودها و کانسپت‌های نسبتا مناسبی را ارائه میدهد.
  • Midjourney نیز یک هوش مصنوعی قوی برای ساخت ایده‌های شماست که البته رایگان نیست.

منبع: +


image 
imageimageimage