دلتا

شباهت لوگوها دردسرساز شد؛ دلتا در برابر ادوبی مجبور به تغییر لوگوی خود شد

دلتا امولیتور، یک شبیه‌ساز محبوب بازی‌های قدیمی، به دلیل شکایت شرکت ادوبی مجبور به تغییر لوگوی خود شد. ادوبی معتقد بود که طراحی حرف “D” در لوگوی این شرکت شباهت زیادی به حرف “A” در لوگوی این شرکت دارد.

دلتا

ماجرا از کجا شروع شد؟

در تاریخ 7 می (18 اردیبهشت)، وکلای ادوبی با ارسال ایمیلی به رایلی تستوت، سازنده دلتا، از او خواستند تا از لوگوی دیگری استفاده‌کند. این ایمیل لحنی تهدیدآمیز نداشت و از کلمه «نقض» هم استفاده نشده‌بود، اما به دلتا پیشنهاد می‌کرد که «شاید تمایل نداشته باشد کاربران را گمراه کند یا به نوعی حقوق و قوانین ادوبی را زیر پا بگذارد.»

شباهت لوگوی دلتا و ادوبی
شباهت لوگوی دلتا و ادوبی

واکنش اپل به این ماجرا چه بود؟

در تاریخ 8 می (19 اردیبهشت)، دلتا ایمیلی از اپل دریافت کرد که در آن گفته شده‌بود که اپلیکیشن آن در خطر حذف از اپ‌استور قرار دارد. ادوبی مدعی شده‌بود که این اپلیکیشن حقوق مالکیت معنوی آنها را نقض کرده‌است.

تستوت در پاسخ به این ماجرا گفت: «به اپل و ادوبی توضیح دادیم که نماد ما یک حرف دلتای یونانی با طراحی خاص است نه حرف A. با این حال، برای جلوگیری از هرگونه سردرگمی، لوگوی دلتا را به‌روزرسانی خواهیم کرد.»

در حال حاضر، اگر به اپ‌استور و صفحه این اپلیکیشن مراجعه کنید، پیامی با این مضمون نمایش داده‌می‌شود. «لوگویی که مشاهده می‌کنید، یک لوگو موقت است. تیم سازنده همچنان روی لوگوی جدید کار می‌کند.»

منبع: +


image 
imageimageimage