آینده هوش مصنوعی

این هوش مصنوعی ۶۰ سال آینده شما را شبیه‌سازی می‌کند!

پژوهشگران MIT از هوش مصنوعی مولد برای چت‌کردن افراد با «خود آینده 60 ساله» آن‌ها استفاده می‌کنند.

پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست (MIT) از یک ابزار نوآورانه رونمایی کرده‌اند که از هوش مصنوعی (AI) برای شبیه‌سازی مکالمات با خود آینده فرد استفاده می‌کند. این پروژه پیشگامانه که با عنوان «آینده شما» شناخته می‌شود، برای ترویج تفکر بلندمدت و الهام‌بخشیدن به تغییرات رفتاری مفید طراحی شده‌است.

چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی، یک مکالمه طبیعی را با استفاده از مدل محبوب GPT-3.5 که توسط OpenAI توسعه یافته‌است، تقلید می‌کند. این سیستم با پرسیدن مجموعه‌ای از سوالات در مورد زندگی، تجربیات گذشته و آرزوهای شرکت‌کنندگان در مطالعه، یک «حافظه مصنوعی» یا «پیشینه کاربر» ایجاد می‌کند.

این فناوری انقلابی از مفهوم «استمرار خود آینده» بهره می‌برد، یک اصل در علم رفتار که بیان می‌کند افرادی که احساس ارتباط قوی بین خود حال و آینده خود دارند، به احتمال زیاد تصمیماتی می‌گیرند که به نفع رفاه بلندمدت آن‌ها باشد. این چت بات که تصویری از نمایه کاربر با چهره در 60 سالگی به صورت دیجیتالی در اختیار شرکت‌کننده قرار می‌دهد، پتانسیل کاهش «تخفیف زمانی» را نشان داده‌است، یک سوگیری شناختی که باعث می‌شود افراد اولویت را به پاداش‌های فوری نسبت به منافع بلندمدت بدهند.

تیم MIT در یک مقاله پیش چاپ گزارش دادند که کاربران پس از گفتگو با خود دیجیتال مسن‌تر، کاهش اضطراب و احساسات منفی را تجربه کرده‌اند. این نشان می‌دهد که چت‌بات می‌تواند به طور بالقوه باعث بهبود رفاه شود و افراد را برای انتخاب‌های عاقلانه‌تر برای بهینه‌سازی نتایج زندگی‌شان ترغیب کند.

این ابزار هوش مصنوعی چگونه درک ما از آینده را شکل خواهدداد؟ آیا منجر به جامعه‌ای خواهدشد که مردم تمایل بیشتری به اتخاذ تصمیماتی داشته باشند که به نفع رفاه بلندمدت آن‌ها باشد؟ ما شما را دعوت می‌کنیم تا نظرات خود را در مورد این پیشرفت جذاب به اشتراک بگذارید.


image 
imageimageimage