تمرین‌هایی برای خلق کاراکتر

« طراحی کاراکتر همیشه برای من جذاب بوده و با دیدن کارهای خوب ذوق زده می‌شوم و به طراحی اشتیاق پیدا می‌کنم و هر وقت که فرصتی پیش می‌آید سعی می‌کنم به این کار اختصاص بدهم. مجموعه‌ای را هم که می‌بینید سفارش دهنده‌ای در کار نبوده و از روی علاقه شخصی کار شده است؛ ایده اولیه کارها هم معمولا با دیدن یک شخصیت خاص در مترو و خیابان یا دیدن یک انیمیشن خوب یا حتی یک ماشین در خیابان و… شکل می‌گیرد و بعد از اینکه تصمیم گرفتم چه کاراکتری می‌خواهم خلق کنم پیرامون آن کاراکتر، رفرنس می‌بینم و بعد شروع به طراحی می‌کنم و هر چیزی که به ذهنم می‌رسد را با اغراق زیاد پیاده می‌کنم و آنقدر این کار را ادامه می‌دهم تا به نتیجه دلخواهم برسم.

بعضی اوقات هم خودم برای خودم پروژه تعریف می‌کنم و برای آن پروژه شخصیت‌های مختلف مثل خلافکار، جاسوس دوجانبه، کاراگاه، رئیس خلافکارها و… در نظر می‌گیرم. سپس برای این‌ها کاراکتر سازی می‌کنم. مهمترین بخش کار برای من دیزاین کار است و بیشترین زمان را برای خلق کاراکتر به این بخش اختصاص می‌دهم. تکنیک کارم  هم دیجیتال است که با نرم افزارفوتوشاپ کار می‌کنم.»

سینا معصومی متولد 1371 رشت، ساکن تهران و دارای مدرک کارشناسی گرافیک (گرایش تصویر سازی) است.


 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.