پوستر «نهمين دوسالانه جشنواره بين‌المللى پويانمايى تهران»

اهميت مقوله‌ى پوستر -به خصوص پوستر رويدادها- به اين دليل است كه بيانگر و نماينده‌ى هويت تصويرى رويداد مورد نظر خود هستند. در واقع به واسطه پوسترها -مدت ها پيش از شروع يك رويداد- كد ارتباطى ميان مخاطبان با جشنواره يا رويداد پيش رو، برقرار مى شود.
مطلب امروز را به پوستر «نهمين دوسالانه جشنواره بين المللى پويانمايى تهران» اختصاص مى‌دهيم. فردا ١٧ اسفند ماه اين رويداد ويژه با حضور طراحان و هنرمندان انيميشن در تهران آغاز خواهد شد.
«روزرنگ» سعى دارد در زمان برگزارى رويدادهاى مهم هنرى به شكل ويژه و اختصاصى با آن‌ها برخورد كند و با انتشار مطالب مرتبط، سهمى هرچند كوچك در برگزارى آن‌ها داشته باشد.
پوستر دوسالانه اين دوره توسط «محمود مختارى» طراح و كارتونيست، طراحى شده است. او درباره طراحى اين پوستر مى گويد: «مايل بودم با توجه با قابليت‌هاى اين موضوع از ايده‌هاى آزادترى استفاده كنم اما به دليل سياست‌هاى سفارش دهنده مبنى بر استفاده حتمى از كاراكتر جشنواره، فضاى محدودترى براى انتخاب داشتم. به هر حال طراح وظيفه دارد نياز سفارش دهنده را با توانايى‌هاى خود تلفيق كند»
محمود مختارى تصویرگر . کارتونیست و کارگردان انیمیشین متولد ١٣٦۲ است و سال هاست كه به صورت حرفه‌اى در زمينه انيميشن و تصويرسازى فعاليت مى‌كند. همکاری در زمینه ی تصویرگری و کاریکاتور با نشریات رشد،سروش کودک، همشهری جوان، همشهری بچه‌ها، افق، کانون پرورش فکری کودکان و …، از جمله فعاليت هاى محمود در اين سال هاست.  از جمله سوابق و موفقیت‌های او می‌توان به دریافت تندیس طلای هفتمین دوسلانه ی بین المللی انیمیشن تهران (همراه با هادی طبسی – انیمیشن الاکلنگ)، نفر اول نهمین دوسالانه ی کاریکاتور ایران در بخش آزاد و برگزیده‌ی کتابخانه‌ی بین‌المللی مونیخ {کتاب تنبل قهرمان . کانون پرورش فکری کودکان} اشاره کرد.

poster-asli  Untitled-3 kif logo Untitled-1  Untitled-2 etod-1

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.