12 عدد از بهترین پلاگین‌های رایگان فتوشاپ برای دیزاینرها

هر چند نرم افزار ادوب فتوشاپ Adobe Photoshop یک پلتفورم قوی و خلاقانه است، با این‌حال استفاده از پلاگین‌ها می تواند به گسترش قابلیت‌های این نرم افزار و استفاده حداکثر از پتانسیل های آن کمک نماید. استفاده از یک افزونه به شما کمک می‌کند کارهای خسته کننده یا مشکل را به شکلی موثرتر انجام دهید و بتوانید زمان بیشتری را به طراحی اختصاص دهید.
هزاران پلاگین برای انتخاب وجود دارند اما بسیاری از آنها منسوخ شده‌اند و در نسخه‌های به روز فتوشاپ کار نمی‌کنند. ما در اینجا بهترین پلاگین‌های رایگانی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید آنها را دانلود، نصب و بلافاصله استفاده کنید.

‏1- Social Kit:

1-SocialKit

قالب‌های سفارشی برای چهار کمپانی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی (یعنی فیسبوک، گوگل پلاس، توئیتر و یوتیوب) و همچنین انواع دکمه‌های مربوط به این شبکه‌های اجتماعی را ارائه می‌کند. هر قالب کاملا تفکیک شده و قابل سفارشی سازی می‌باشد و اگر تغییراتی در طراحی‌های سایت های اجتماعی روی دهد، پلاگین به طور خودکار بروز می‌شود. شما می‌توانید تغییرات طرح خود را در زمان واقعی ببینید و پشتیبان‌هایی برای بهبود پروژه‌ها به آن‌ها اضافه نمایید.

‏2- Layrs Control:

2-Layrs

یک پلاگین رایگان است که مجموعه‌ای از اسکریپت‌ها برای ساده کردن بیشتر کارها در فتوشاپ را در بر می‌گیرد. این پلاگین پنج مشخصه اصلی دارد که عبارتند از ویرایشگر نام لایه و گزینه هایی برای حذف افکت‌های بدون استفاده، یکی کردن همه افکت‌های لایه، پاک کردن لایه‌های خالی برای کاهش اندازه فایل، و تبدیل آن به اسمارت آبجکت smart object.

‏3- Cut&Slice:

3-CutSlice

این پلاگین به شما این امکان را می‌دهد تا در چند ثانیه، ابزارهای خود را (asset) اکسپورت کرده و به دستگاه های مختلف دیگر انتقال دهید و هم چنین فضای کاری workflow خود را با نام گذاری لایه‌ها بهبود می‌بخشد. می‌توانید فایل‌ها را به سرعت در فرمت PNG کات (برش) و اکسپورت کنید. آراسته کردن پیکسل‌های خارجی یا مشخص کردن سایز مورد نیاز شما از دیگر ویژگی های آن است.

‏4- CSS3Ps:

4-CSS3PS

یک پلاگین رایگان فتوشاپ سازگار با (cloud-based) است که لایه‌های شما را به CSS3 تبدیل می‌کند. از آنجا که این پلاگین بر پایه‌ی سیستم ابری cloud قرار دارد، آپدیت‌ها و فیکس باگ‌ها (bug-fixes) به شکلی نامشهود در پس زمینه وجود دارند و بنابراین برای استفاده از مشخصه‌های جدید نیازی به آپدیت نیست و در حین کار به طور خودکار انجام می شود. استفاده آن کاملا آسان است. فقط کافی است لایه‌های مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه CSS3Ps را کلیک کنید، این‌کار شما را به صفحه وب CSS3Ps هدایت می‌کند که خروجی در آنجا نمایش داده می‌شود.

‏5- BlendMe.in:

5-BlendMeIn

 

یک پلاگین برای نرم افزارهای فتوشاپ و Illustrator است که به شما امکان می‌دهد در بین هزاران ابزار کاربردی (asset) (شامل مجموعه آیکون‌های مشهور) جستجو کنید و به سادگی آنها را در داخل صفحه کار خود وارد کنید و کار خود را ادامه دهید. همه آیکون‌ها فرمت وکتور دارند بنابراین به عنوان (smart objects) درج می‌شوند و به شکل نامحدود مقیاس پذیر هستند.

‏6- Renderly:

6-Renderly

به طور خودکار اسکرین‌ها، ابزارها و مشخصات و تنظیماتی که در فتوشاپ برای کار تعیین کردید را اکسپورت و انتقال می‌دهد و با کمک تکنولوژی هوشمندی که دارد تنها المان‌هایی که تغییر یافته‌اند را انتقال (export) می‌دهد. تنها چیزی که شما باید انجام دهید استفاده از یک پریفیکس (prefix) مناسب است ،بقیه کارها را Render.ly انجام می‌دهد.

‏7- GuideGuide:

7-GuideGuide

سرو کار داشتن با تعداد زیادی گایدلاین‌ها در فوتوشاپ می تواند مشکل باشد اما با کمک این پلاگین براحتی می‌توانید ستون‌ها، ردیف‌ها، نقاط میانی و خطوط مبنایی بر اساس کار خود یا انتخاب خود داشته باشید. استفاده از مجموعه‌های گایدلاین مکرر مورد استفاده شده، با کمک قابلیت استفاده از انواع چندگانه اندازه گیری‌ها نیز می تواند در آینده نیز صورت بگیرد. اگر می‌خواهید که از گایدلاین ها بهترین استفاده را برده و به راحتی آنها را مدیریت کنید، این پلاگین مخصوص شماست.

‏8- Composer:

8-Composer

به شما امکان می‌دهد ترکیب‌های لایه‌ای چندگانه در فوتوشاپ را فقط با یک کلیک بروز کنید که این به معنای حفظ زمان و طراحی بیشتر است. می توانید تمام لایه‌ها و گروه های لایه‌ای را با یک کلیک در چهار حالت آپدیت layer style یا آپدیت مکان آبجکت‌های آن لایه، خاموش و روشن کردن لایه و آپدیت کلی لایه‌ها انجام دهید. این پلاگین در فوتوشاپ نسخه CS5 یا بالاتر جواب می دهد.

‏9- The Web Font:

9-WebFont

 

این پلاگین به شما امکان می‌دهد با فونت‌های وب سایت مورد نظر خود درون فوتوشاپ طراحی کنید و از طریق منبع قابل اعتماد آن به هزاران فونت وب دسترسی داشته باشید. این پلاگین همراه با نرم افزار مدیریت حرفه‌ای فونت‌ها یعنی Suitcase Fusion 5 و سرویس فونت وب WebINK کار می‌کند.

‏10- Flaticon:

10-FlatIcon

یک پروژه رایگان است که برای طراحان و توسعه دهندگان و توسط خود آنها ایجاد شده است. منبع آن با دارا بودن بزرگ‌ترین پایگاه‌های داده از آیکون‌های وکتوری رایگان، برای دانلود در فرمت‌های SVG، PSD و PNG در دسترس است. همچنین می‌توانید آیکون‌ها را به فونت‌های وب تبدیل نمایید به طوری که همه آنها در Flaticon کاملا مقیاس پذیر و قابل ویرایش باشند و برای هر کاربر با صفحاتی با سایز های متعدد در دسترس می‌باشد. بیش از 31000 آیکون در آن وجود دارد و هر از گاهی به صورت خودکار آپدیت و به تعداد آن افزوده می‌شود.

‏11- Breeezy:

11-Breezy

یک پلاگین رایگان است که کارکردهای انتقال (اکسپورت) چندلایه‌ای به فوتوشاپ اضافه می‌کند. این پلاگین، آماده‌سازی گرافیک‌ها برای توسعه نرم افزار یا وب سایت‌ها را سریع و آسان می سازد. این پلاگین قابلیت این را دارد که یک نمای شفاف transparency از لایه در حال انتقال را نمایش دهد، نام لایه‌ها را به فایل‌ها انتقال دهد و همه فایل ها و موجودی های منتقل شده در یک پوشه را ساماندهی نماید.

‏12- Save Panel:

12-SavePanel

یک پلاگین فوتوشاپ است که ذخیره سازی فایل‌ها را بهینه می‌کند، به شکلی که شما می‌توانید دکمه‌هایی را تعیین نمایید تا کار های خود را با تنظیمات مطلوب خود ذخیره نمایید. این قابلیت را دارد که پوشه مقصد، ابعاد تصاویر، نوع و اسم فایل را را سفارشی نماید. ابزاری بسیار مناسب جهت تسریع ذخیره سازی فایل ها و تعداد لایه های انبوه.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.