برندگان جوایز طراحی در کنفرانس اپل 2022 معرفی شدند

برندگان جوایز طراحی در کنفرانس اپل 2022 ، معرفی شدند. اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف با معیارهای نوآوری، نبوغ و دستاوردهای فنی در بخش های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفتند و آثار برتر و برگزیده معرفی شدند.

برندگان بخش طراحی فراگیر

برندگان این بخش، اپلیکیشن‌هایی هستند که تجربه‌ی یکسان و عالی برای کاربران با توانایی‌ها، زمینه‌ها و زبان‌های مختلف را فراهم می‌کنند.

محصول شرکت Savage Interactive

ابزارهای اصلی جهانی، آثار هنرمندان و طراحانی است که قدرت خلاقیت و نوآوری را برای افراد بیشتری فراهم کنند. امکانات جدیدی مانند فیلتر لرزش و حرکت، منوی کمک لمسی درون برنامه، دادن بازخورد صوتی به کاربر، امکان تنظیم نور صفحه برای افرادی که کوررنگی دارند، از قابلیت‌های این نرم افزار است. هم چنین این برنامه از قابلیت Dynamic type (قابلیت تغییر سایز نوشته ها) و Voiceover (قابلیت کار با صفحه گوشی بدون نگاه کردن به آن) نیز پشتیبانی می کند و کمک می‌کند تا هنرمندان بیشتری بتوانند با استفاده از آن قدرت خلق، تعامل و ابراز پیدا کنند.قابل دسترس بر روی iPad

محصول شرکت Studio Drydock

بازی Wylde Flowers، داستان و کاراکترهایی از تمام طیفها و گرایش‌ها دارد و در مورد هویت، پذیرش یکدیگر و حمایت از جوامع مختلف است. با شروع بازی، کاراکتر اصلی (که می‌تواند در سنین مختلف، فرهنگ، جنسیت و… انتخاب شود)، از شهر نقل مکان کرده و به مزرعه مادربزرگش می‌رود. او در آنجا با مسائل جدید و آدمهای جدید آشنا می‌شود. این بازی یک داستان بزرگ و جالب را در ادامه دنبال می‌کند.

قابل دسترس بر روی iPhone، iPad، Mac و Apple TV

برندگان بخش طراحی مفرح و سرگرم کننده

برندگان این بخش، برنامه هایی هستند که یک تجربه‌ی به یادماندنی، جذاب و رضایت‌بخش را به کاربران اپل ارائه می‌دهند.

محصول شرکت Andy Works

همانطورکه از نام این اپلیکیشن پیداست، این برنامه یک ردیاب عادات روزانه است که کاربر را با طراحی هیجان‌انگیز، همراه با بازیگوشی و گیمیفیکیشن (بازی‌وارسازی) همراه خود می کند. یک سفرالهام بخش  که ردیابی عادات روزانه را به تجربه‌ای دل‌نشین بدل می کند.

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

محصول شرکت inkle

این بازی، ماجرای یک قتل رازآلود و جاسوسی است و شما این بار کارآگاه نیستید، بلکه به عنوان مجرم در بازی حضور دارید. شما تلاش می‌کنید با همدستانتان از دستگیرشدن فرار کنید.این بازی یک طراحی روایی جذاب و گاها خنده‌دار دارد و این قابلیت را دارد که بارها بخواهید با آن بازی کنید.

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

برندگان بخش طراحی تعاملی

برندگان این بخش برنامه هایی هستند که با رابط های بصری و کنترلی صحیح، تعاملی بی دردسر را به کاربر ارائه می دهند.

محصول استودیو Glee-Cheese

این برنامه، ترکیبی هماهنگ از آهنگ، داستان و خلاقیت هنری است. تصاویر متحرک این برنامه مینیمال هستند و ریتمی هماهنگ دارند. این برنامه یک بازی کامل برای موبایل را ارائه می‌دهد و عناصر طراحی به یک نتیجه ی عالی رسیده اند. موسیقی این کار نیز به خوبی انتخاب شده‌است..

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

محصول شرکت Breakpoint Studio

این برنامه به خوبی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان فعالیت‌های حقیقی را با یک برنامه مطابقت داد. این برنامه دفترچه خاطراتی است که با سیستم GPS با استفاده از گوشی یا ساعت هوشمند، مسیری که طی کرده‌اید و سرعتتان را ردیابی می‌کند و ویژگی متفاوت و جذاب آن بازی‌وارسازی تجربه‌ی تعامل با دوستان و خانواده است. این برنامه به خوبی توانسته تجربه‌ی کاربر را ارتقا دهد.

قابل دسترس بر روی iPhone، iPad و Apple Watch

برندگان بخش طراحی موثراجتماعی

برندگان این بخش برنامه‌هایی هستند که با شیوه‌های معنادار به زندگی بهبود بخشیده و به مسائل مهم زندگی نور می‌تابانند.

 

محصول شرکت Broken Rules

گیبون Gibbon یک ماجراجویی وابسته به محیط زیست و طبیعت است، شما در جستجوی خانواده تان در مناظر زیبایی که با دست ترسیم شده اند، از این شاخه به آن شاخه پریده و تاب میخورید. تصاویر زیبای بازی بسیار منحصر به فردهستند و داستان ماجراجویانه آن امکان همدلی بسیار عمیقی را با یک موجود زنده دیگر به وجود می آورد و همین درس مهمی به کاربر می دهد.

قابل دسترس بر روی iPhone، iPad، Mac و Apple TV

محصول شرکت Rebel Girls «دختران شورشی»

این برنامه داستان زندگی تاثیرگذارترین زنان تاریخ (مانند روث بادرگینزبورگ، سیمون بایلز، فریدا کالو و…) را تنها از طریق صوت و هنر فوق العاده و زیبا به اشتراک می گذارد. موضوعات مختلف مانند مشاغل، فرهنگ و دهه های مختلف، با همراه صدا و تصویرسازی به شکل داستانی و با رابط کاربری همگی با کمک طراحان از سرتاسر دنیا طراحی و اجرا شده اند.

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

برندگان بخش طراحی بصری و گرافیکی

برندگان این بخش برنامه‌هایی هستند که با تصاویر جذاب، رابط کاربری‌های ماهرانه و انیمیشن‌های باکیفیت، موضوعی متمایز و منسجم را برای کاربران ارائه می‌کنند.

محصول شرکت Lux Optics

این اپلیکیشن فوق العاده مخصوص موبایل است و تنها بر روی موارد ضروری تمرکز می کند. این ابزار، ویژگی های مختلف دوربین عکاسی  موبایل را با شیوه ای آسان برای استفاده بر روی تصویر می آورد. رابط کاربری نامرتب آن درست از یک دوربین عکاسی تقلید می کند و به گونه ای آشنا برای عکاسان قدیمی طراحی شده است. با این وجود کسانی که مبتدی هستند و می خواهند تنطیمات فوکوس و نوردهی را پیدا کنند، نیز واضح طراحی شده است.  این اپلیکیشن به شما کمک می کند تصاویر بصری شگفت انگیزی خلق کنید.

قابل دسترس بر روی iPhone، iPad و Apple Watch

محصول شرکت Gameloft

بازی Castaways بسیار شبیه فیلم‌های با جلوه‌های بصری هیجان‌انگیز طراحی شده‌است. این بازی لمسی، با محیط‌های رندر شده و انیمیشن‌های روان، شما را به بخش‌های مختلف اکشن، ماجراجویی و گاهی جشن و شادی دعوت می‌کند.

قابل دسترس بر روی iPhone، iPad، Mac و Apple TV

برندگان بخش طراحی نوآورانه

برندگان این بخش برنامه‌هایی هستند که با استفاده از فناوری‌های جدید اپل، تجربه‌ی متفاوتی را برای کاربران رقم می زنند.

محصول شرکت Netmarble

Marvel Future Revolution، این بازی یک شاهکار فناوری است. درست مانند کتابهای کمیک، با صحنه‌های اکشن و دنیای سینما شمارا وارد مبارزات سریع و روان، صحنه‌های زیبا و مجلل و بازی با کاراکترهای جذاب می کند.

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

محصول شرکت Volst

این برنامه صوتی، صداهای محیطی و طبیعی مانند آبشارها، رودخانه ها و… را به شکلی واقعی، و شفاف ارائه می‌دهد. کاربر می تواند با دستکاری میکس‌های مختلف آنها را با انیمیشن‌ها سیال که کاملا هماهنگ با صدا هستند همراه کرده و یک تجربه‌ی سمعی و بصری کاملا پیشرفته و عالی داشته باشد.

قابل دسترس بر روی iPhone و iPad

منبعربابه پوربافرانی
نویسنده و ویراستار روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.