Shutterstock

هوش مصنوعی اپل با تصاویر Shutterstock آموزش داده می‌شود

منابع آگاه خبر از انعقاد قرارداد بین شرکت اپل و پلتفرم Shutterstock را می‌دهند. طی این قرارداد، اپل مجوز استفاده از میلیون‌ها عکس موجود در Shutterstock را برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی خود به دست خواهدآورد.

رونق هوش مصنوعی، فرصتی برای پلتفرم‌های محتوا

رشد روزافزون هوش مصنوعی، تقاضا برای داده‌های آموزشی را به طور قابل‌توجهی افزایش داده‎‌است. این امر، فرصتی جدید برای پلتفرم‌های محتوا به منظور کسب درآمد از طریق اعطای مجوز استفاده از داده‌های خود به شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی فراهم کرده‌است.

جزئیات قرارداد اپل و Shutterstock

خبرگزاری رویترز در گزارشی، به انعقاد قرارداد بین اپل و Shutterstock برای استفاده از میلیون‌ها تصویر متعلق به Shutterstock در فرآیند آموزش مدل‌های هوش مصنوعی اپل اشاره کرده‌است. ارزش این قرارداد که چند ماه پس از انتشار ChatGPT (در اواخر سال ۲۰۲۲) به امضا رسیده، بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت‌های بزرگ دیگری مانند متا، گوگل و آمازون نیز معاملات مشابهی با Shutterstock منعقدکرده‌اند.

تمرکز اپل بر هوش مصنوعی

پیش از این، اخباری مبنی بر مذاکرات اپل با ناشران خبری برای مجوز استفاده از مقالات آن‌ها در آموزش مدل‌های هوش مصنوعی منتشر شده‌بود.

تمرکز اپل بر توسعه هوش مصنوعی، نشان‌دهنده اهمیت این فناوری در استراتژی‌های آتی این شرکت است. انتظار می‌رود که iOS 18، به‌طور فزاینده‌ای از هوش مصنوعی برای ارتقای تجربه کاربری آیفون‌ها استفاده کند.

معرفی هوش مصنوعی جدید اپل

اپل به‌تازگی از هوش مصنوعی پیشرفته خود رونمایی کرده که قادر به تبدیل عکس‌های ثابت به تصاویر متحرک با استفاده از دستورات متنی است. این شرکت مدعی است که هوش مصنوعی اختصاصی آن، عملکردی به مراتب بهتر از GPT-4 دارد. این هوش مصنوعی بدون نیاز به اتصال به اینترنت و به‌طور مستقیم روی دستگاه اجرا می‌شود.

انتظارات برای iOS 18

پیش‌بینی می‌شود که iOS 18 در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل به‌طور رسمی معرفی شود. گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی جهانی اپل، به‌طور غیرمستقیم به معرفی قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید در این کنفرانس اشاره کرده‌است.


image 
imageimageimage