Midjourney میدجرنی
Midjourney میدجرنی

با هوش مصنوعی هنرمند “Midjourney” آشنا شوید

این هوش مصنوعی توسعه یافته واژه‌های دلخواه شما را به سرعت تصویرسازی کرده و در اختیارتان قرار می‌دهد. برای تجربه و همکاری با این هنرمند هوش مصنوعی، تنها به یک حساب کاربری دیسکورد Discord نیاز دارید.
میدجرنی “Midjourney”، از پلتفرم‌های جذاب هنری هوش مصنوعی، اکنون در حالت بتا برای همه قابل دسترس شده‌است. این دومین باری است که این اتفاق می‌افتد.

 در 18 جولای، این پلتفرم تنها به‌مدت 24 ساعت باز شد. با این حال، دیوید هولز، بنیانگذار میدجرنی “Midjourney”، در ایمیلی که روز سه شنبه برای آزمایش‌کنندگان نسخه بتا ارسال شد، نوشت: «بتای میدجرنی اکنون برای همه قابل دسترس است.»

Midjourney هوش مصنوعی هنرمند

میدجرنی “Midjourney” چیست؟

میدجرنی از جالب‌ترین ورودی‌های موجود در زمینه کوچک اما روبه رشد هوش مصنوعی است. میدجرنی Midjourney، عبارات سرچ شده‌ی کاربر را می‌گیرد. سپس عبارات را با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی اجرا کرده و به الگوریتم اجازه می‌دهد با جداکردن تصاویر منبع و اعمال تکنیک‌های مختلف هنری بر روی آن یک خروجی تصویری به کاربر ارائه دهد.

تصاویر خروجی میدجرنی Midjourney از نظر کیفیت تاحدودی مشابه تصاویر لتیتود وویج “Latitude’s Voyage” (پلتفرمی که بر مبنای آن می‌توانید بازی‌ها و تجربیات مبتنی بر هوش مصنوعی را ایجاد و بازی کنید. این مدل بازی‌ها امکانات نامحدودی دارند.) هستند. با این تفاوت که لتیتود، برای 20 تصویر خروجی، مبلغ 14.99 از کاربر دریافت می‌کند.

کاربران بتا می‌توانند 25 تصویر رایگان را از پلتفرم بتای میدجرنی دریافت کنند. بعداز این 25 تصویر، می توانید برای هر 200 تصویر در ماه 10 دلار حق عضویت بپردازید. عضویت استاندارد نیز برای استفاده نامحدود ماهانه 30 دلار از کاربر حق عضویت می‌گیرد. حق عضویت می‌تواند برای یک مجموعه سازمانی نیز ثبت شود.

Midjourney شوالیه

نحوه استفاده از قابلیت نسخه بتای میدجرنی

برای استفاده از این قابلیت میدجرنی، پیامهای کاربران و تصاویرخروجی از طریق دیسکورد Discord (شبکه اجتماعی) منتقل می‌شود. برای این منظور ابتدا باید به صورت رایگان در دیسکورد عضو شوید. برای خواندن راهنمای عضویت در دیسکورد وارد لینک شوید. برای عضویت رایگان در دیسکورد و استفاده از قابلیت میدجرنی وارد لینک زیر شوید. میدجرنی برای استفاده از قابلیت جدید هوش مصنوعی اش، یک فایل راهنمای کاربر دارد.

روش استفاده از پلتفرم Midjourney به شکل خلاصه به صورت زیر است. شما در دیسکورد، وارد یکی از کانال‌های به سرعت در حال رشد می‌شوید (فرقی نمی‌کند چه کانالی) پس از ورود به کانال، کلمه “imagine” و بک‌اسلش را تایپ می‎‌کنید. حالا می‌توانید پیام متنی را در ادامه کلمه prompt تایپ کنید. محتوای پیام متنی دقیقا تصویری را توصیف می‌کند که شما در نظر دارید در خروجی ببینید. همان‌طور که شاهد هستید، گرچه خروجی کار برعهده‌ی هوش مصنوعی است، اما این شما هستید که با واردکردن جزئیات تصویر و سبک و نوع ارائه، آن را هدایت می‌کنید. 

Midjourney کوروش کبیر
هر فرمان میدجرنی، یک خروجی ماتریسی شکل متشکل از چهار تصویر به شما می‌دهد. برای ایجاد تصویر بالا جمله «کوروش کبیر» بعد از prompt به عنوان درخواست نوشته شده‌است. در این تصویر واژه کوروش کبیر به هوش مصنوعی پیشنهاد شد

برای اینکه بتوانید خروجی‌های بهتری بگیرید، می‌توانید در کانال‌های مختلف تازه‌کاران #newbies بالا و پایین‌کرده و ببینید خروجی درخواست‌های مختلف به چه شکل است. 

تنظیمات وجزئیات کار با میدجرنی

برخی خروجی‌های میدجری واقعا شگفت‌انگیزند، اما برخی دیگر ممکن است به نظرتان قابل‌توجه نیایند، کمی هم شانس در این مسئله دخیل است. 

هربار که دستوری را به Midjourney می‌دهید، یک نتیجه فوری از چهارتصویر که مانند ماتریس در کنارهم هستند، دریافت می‌کنید، هر 4 تصویر شکل‌های متفاوتی از موضوع درخواستی شما هستند. در زیر هرتصویر چند دکمه وجود دارد که هرکدام معنایی دارد. برای مثال دکمه «U» یکی از تصاویر 1 تا 4 را برای شما بزرگ می‌کند. دکمه «V» از هوش مصنوعی می خواهد تا تصویر را با تم متفاوتی ارائه دهد. فلش دایره ای نیز برای همان جمله یک خروجی جدید ارائه می‌کند. 

در استفاده از این دکمه‌ها دقت کنید، زیرا هر بار فشار‌دادن دکمه یک اعتبار شما را باطل می‌کند.

از حجم زیاد درخواست‌ها و تندی حرکت پیام‌ها نگران نشوید، به دلیل ماهیت دیسکورد، شما می‌توانید جستجوی خودتان را ببینید. کافیست روی گزینه ی inbox «صندوق» گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. 

با کلیک بر روی این گزینه لیستی از پیام‌های مربوط به ربات میدجرنی باز می‌شود و با کلیک بر روی دکمه “jump” به پیام واقعی در دیسکورد می‌روید. در این قسمت می‌توانید تغییراتی که لازم است را بر روی تصویر اعمال کنید.

منبعربابه پوربافرانی
نویسنده و ویراستار روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.