3DCoat
3DCoat

 Pilgway نسخه رایگان و جدید نرم‌افزار 3DCoat Print را منتشر‌ کرد

نسخه رایگان و جدید 3DCoat برای طراحی مدل‌ها برای چاپ سه‌بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Pilgway در این نسخه رایگان، امکان انواع استفاده‌های تجاری برای تمام ابزارهای مجسمه‌سازی و رندر در 3DCoat را فراهم کرده‌است. پیش از این که در سال 2021 فروش نسخه های 3DCprinting متوقف شود، شرکت Pilgway نسخه هایی از 3DCoat را برای ایجاد مدل های مناسب چاپ به قیمت 49 دلار می‌فروخت.

قابلیت‌های نرم افزار 3DCoat Print

این نرم‌افزار درست مانند نرم‌افزار قبلی تمام ویژگی‌های ساخت مجسمه‌ها را دارد، هم‌چنین می‌توان از آن یک پرینت سه‌بعدی از خاک رس گرفت. کاربران می‌توانند با این نرم‌افزار، داده‌های اسکن پزشکی را در قالب فرمت DICOM وارد و مشاهده کنند. اگرچه شرکت Pilgway تاکید کرده‌است که این نرم‌افزار را نمی‌توان برای مصارف پزشکی استفاده کرد.

کاربران هم‌چنین می‌توانند از مدل‌ها در فرمت‌های WRL و STL خروجی بگیرندواگرچه وضوح خروجی‌ها به 40 هزار مثلث محدود است، اما مش‌ها در هنگام خروجی گرفتن تا حد امکان از بین رفته و صاف می‌شوند. نرم افزار 3DCoat Print هم‌چنین امکان گرفتن رندرهای آزمایشی و تصاویر تبلیغاتی را به جز در مجموعه‌های ابزارهای رنگ و رتوپولوژی فراهم کرده است.

سیستم مورد نیاز و هزینه‌ها

3DCoat Print به صورت رایگان برای ویندوز 7 تا 10 ، Ubuntu 20.04+ لینوکس و macOS 10.15+ در دسترس است.

منبعربابه پوربافرانی
نویسنده و ویراستار روزرنگ

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.