مسعود سپهر
مسعود سپهر

مسعود سپهر درگذشت

مسعود سپهر، مدرس و طراح‌گرافیک که در پی حادثه‌ای در کما به سر می‌برد، صبح امروز، نهم بهمن ماه 1401 در بیمارستان شهدای تجریش دارفانی را وداع گفت.

وی متولد ۱۳۳۵ و فارغ‌التحصیل رشتۀ طراحی تایپوگرافی از کالج چاپ (ارتباطات) لندن و طراح قلم‌های فارسی یکان، آموزه، برکت و فناوری بود و طراحی اولین کارت ملی ایران از کارهای اوست.
ایشان به‌عنوان استاد مدعو (دانشیار پایه یک) در دانشگاه تهران، دانشکدۀ هنرهای زیبا، دانشکدۀ هنر تهران، دانشگاه آزاد اسلامی و … در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌کرد.

یاداشتی از مسعود سپهر را که به مناسبت تغییر نشانه موزه هنرهای معاصر در روزرنگ منتشر شده است در اینجا بخوانید.

او از ۱۳۷۰ تاکنون مدیر کارگاه گرافیک سپهر و از بدو تأسیس انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران تاکنون با مسئولیت‌های مختلف عضو هیئت مدیرۀ انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران بود.ترجمه کتاب «مبادی سواد بصری»،کتاب «شرحی بر نشانه‌ها»، ترجمۀ کتاب «مقالات پنتاگرام»، و تألیف سه کتاب تجزیه و تحلیل آثار گرافیک، طراحی نشانه و طراحی هویت جامعۀ بصری در مجموعه فاطمی و نیز ترجمه نظامنامه شورای جهانی طراحی (انتشارات انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران) از جمله آثار منتشرشده از این هنرمند فقید است.

روزرنگ درگذشت این هنرمند و طراح پیشکسوت را به جامعه هنرهای تجسمی و دوستان و عزیزان ایشان تسلیت عرض نموده، و برای بازماندگانشان طلب صبر و رحمت دارد.

روحش شاد و یادش جاودان باد.


image 
imageimageimage