Procreate برای استفاده بهتر از آیپد و اپل پنسل پرو به‌روزرسانی می‌شود

شرکت Procreate، سازنده نرم‌افزار محبوب طراحی و نقاشی دیجیتال، از به‌روزرسانی‌های جدیدی برای نرم‌افزارهای Procreate و Procreate Dreams خبر داده‌است. این به‌روزرسانی‌ها با هدف سازگاری هر چه بهتر این نرم‌افزارها با نسل جدید آیپد پرو و اپل پنسل پرو که به‌تازگی معرفی شده‌اند، صورت می‌گیرد.

از همان ابتدای معرفی آیپد، کمپانی Procreate همواره رابطه‌ای نزدیک با این دستگاه داشته‌است. آلانا و جیمز کودا، بنیان‌گذاران Procreate، در همان روزی که اولین آیپد معرفی شد، این نرم‌افزار را تأسیس کردند. با ورود اپل پنسل به دنیای آیپد، امکانات تازه‌ای برای دقت و ظرافت در طراحی و نقاشی دیجیتال پدیدآمد.

قابلیت‌های جدید برای ورود به دنیای جدید

دستگاه‌های جدید اپل، تجربه‌ای به مراتب حساس‌تر و پاسخگوتر را برای هنرمندان سراسر جهان به ارمغان می‌آورند. ویژگی‌های جدید اپل پنسل پرو شامل «فشردن بدنه»، «چرخاندن بدنه» و «بازخورد لمسی» در کنار قابلیت‌های پیشین این قلم، شیوه‌ی تعامل با بوم نقاشی در Procreate و استیج پروکرییت دریمز را متحول خواهندکرد.

نیکولای لاکرتسن، هنرمند، انیماتور و از همکاران قدیمی Procreate، قابلیت‌های جدیدی را که با ترکیب اپل پنسل پرو و آیپد پرو M4 امکان‌پذیر شده‌اند، به‌نمایش‌گذاشت. نیکولای که بیش از یک دهه است به‌عنوان هنرمند Procreate شناخته می‌شود، فعالیت هنری خود را با نقاشی با انگشت بر روی آیپد آغاز کرد و آثار خیره‌کننده‌ای خلق نمود. او درباره‌ی اپل پنسل پرو می‌گوید: «احساس می‌کنم این قلم، آخرین تکه‌ی گمشده‌ی پازل را تکمیل می‌کند. به‌ویژه هنگام نقاشی با قابلیت چرخاندن بدنه، حس این را دارم که می‌توانم بوم نقاشی را با کاردک یا قلم‌موهای پهن تراش دهم و شکل دهم. این قابلیت، هنرمند را بیش از هر زمان دیگری به اثر هنری‌اش متصل می‌کند. حالا که می‌توانید به‌طور همزمان با اپل پنسل خود نقاشی کنید و آن را بچرخانید، تمام ظرافت‌های حرکات شما در نقاشی‌تان نمود پیدا می‌کند و روی صفحه جان می‌گیرد.»

قابلیت چرخاندن بدنه در پروکریت

با این قابلیت‌های پیشرفته، نقاشی در Procreate تجربه‌ای به مراتب ملموس‌تر خواهدشد. هنرمندان می‌توانند با قابلیت «چرخاندن بدنه»، قلم‌موها را به‌گونه‌ای تنظیم کنند که به‌طور خودکار با چرخاندن قلم، اندازه، رنگ و سایر ویژگی‌ها تغییر کنند. بدین‌ترتیب، به جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ای دست می‌یابد. همچنین، «فشردن بدنه» به فعال‌سازی سریع میانبرها و انتخاب لایه‌های اثر هنری بدون نیاز به لمس صفحه نمایش کمک می‌کند. «بازخورد لمسی» نیز با ارائه‌ی یک بعد فیزیکی جدید به Procreate، به هنرمندان در انجام تنظیمات ظریف مانند چیدن دقیق یک عنصر، اطمینان خاطر می‌بخشد.

با فناوری «چرخاندن بدنه»ی اپل پنسل پرو، Procreate Dreams به سطحی کاملاً جدید ارتقاء خواهدیافت. هنگام استفاده از «اجرا کردن» یکی از ویژگی‌های شهودی Procreate Dreams که به هرکسی امکان انیمیشن‌سازی می‌دهد، قادر خواهیدبود تا اشیاء را به‌طور همزمان حرکت‌دهید و بچرخانید و بدین ترتیب، در لحظه‌ی خلق انیمیشن خود غرق شوید.

محو لنز و پس‌زمینه برای انیمیشن

قدرت تراشه‌ی M4 در نسل جدید آیپد پرو، امکان معرفی ویژگی‌های پیچیده‌تر و محاسباتی‌تر را فراهم می‌کند. برای نشان دادن این قابلیت، نیکولای از ویژگی جدید «محو لنز» رونمایی کرد که به انیماتورها امکان می‌دهد تا افکت بوکه (محو شدن پس‌زمینه) و فوکوس دوربین واقعی را برای انیمیشن‌های‌شان ایجاد کنند و جلوه‌ای خیره‌کننده و حرفه‌ای به آن‌ها ببخشند.

با عرضه‌ی نسل جدید آیپدهای قدرتمند و اپل پنسل پرو انقلابی، سال هیجان‌انگیزی برای هنرمندان و طراحانی که از ابزارهای خلاقانه‌ی Procreate استفاده می‌کنند، در پیش است.

جیمز کودا، مدیرعامل Procreate در ادامه می‌گوید: «اپل پنسل اولیه، انقلابی در دنیای هنرمندان بود و حالا اپل پنسل پرو، تجربه‌ی نقاشی در Procreate را به‌طور کامل متحول می‌کند. دیدن اینکه هنرمندانی مانند نیکولای با این پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در تکنولوژی چه آثاری خلق می‌کنند، ما را به ابداع ابزارهایی که خلاقیت را در وجود همه‌ی ما شکوفا می‌کنند، ترغیب می‌کند.»

انتظار می‌رود به‌روزرسانی‌های جدید Procreate و Procreate Dreams به‌زودی برای آیپد و آیفون عرضه شوند.

نکات کلیدی به‌روزرسانی‌ها:

  • پشتیبانی از قابلیت‌های جدید اپل پنسل پرو مانند “فشردن بدنه”، “چرخاندن بدنه” و “بازخورد لمسی”
  • امکانات جدید برای نقاشی و انیمیشن‌سازی دقیق‌تر و ظریف‌تر
  • بهره‌گیری از قدرت M4 برای ارائه‌ی ویژگی‌های پیچیده‌تر و محاسباتی‌تر
  • رابط کاربری بهبود یافته و تجربه‌ی کاربری روان‌تر

image 
imageimageimage