نسخه جدید Procreate منتشر شد

Procreate
Procreate

جدیدترین نسخه نرم افزار محبوب Procreate منتشر شد. نسخه ۵.۲ پروکریئیت در  iPad Pro از قابلیت‌های جدیدی مانند رزولوشن بالاتر و سیستم لایه بندی پیشرفته برخوردار است. هم چنین مجموعه جدیدی از امکانات در اختیار کاربران قرار داده شده است که می توانند مستقیما روی مدل‌های سه بعدی طراحی کنند.

نسخه جدید Procreate

Procreate
Procreate

طراحی سه بعدی

کاربران به کمک براش‌های مختلف امکان طراحی و مدل سازی سه بعدی را دارند. آنها می‌توانند طراحی های سه بعدی را در این نرم افزار وارد کنند و به کمک براش‌های مخصوص این نرم افزار قسمت‌های مختلف آن را ویرایش کنند. هم چنین به کمک براش material می توان بافت‌های مختلفی از براق تا مات ایجاد کرد.

استودیو نورپردازی

نسخه جدید Procreate از یک استودیو نورپردازی (Lighting Studio ) قابل تنظیم نیزبرخوردار شده است. این استودیو ۴ منبع نور مجزا و 11 طیف نورپردازی مختلف طبیعی و مصنوعی دارد. با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) کاربران می توانند آنچه را که طراحی کرده‌اند را به صورت مجازی در دنیای واقعی به نمایش دهند و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.

هم چنین نسخه جدید این نرم افزار قابلیت به اشتراک گذاری فایل ها با فرمت USDZ و OBJ را نیز در اختیار کاربرانش قرار داده است. این امکان برای طراحان حوزه فیلم و بازی سازی که با Apple Pencil کار می‌کنند بسیار مفید است. علاوه بر این، امکان اشتراک فایل‌ها با فرمت GIF نیز وجود دارد.

Procreate
Procreate

قلم و براش ها

در نسخه جدید، تمرکز اصلی بر روی دسترسی آسان و استفاده بهتر از قابلیت های مختلف بوده است تا کاربران تجربه شیرین و لذت بخشی به هنگام کار داشته باشند.

به کمک گزینه  Single Touch و با کمترین حرکت دست می‌توان روی صفحه نمایشگر حرکت یا زوم کرد و یا صفحه را چرخاند. به کمک ابزار Brush Size Memory کاربران می‌توانند تا چهار سایز مختلف از قلم مورد نیاز شان را ذخیره کنند و در قسمت Recent Brush 8 براشی که اخیرا در کارشان استفاده کرده‌اند را ذخیره کنند. همچنین کاربران می‌توانند همه براش ‌های مورد علاقه‌ شان را در قسمت Recents وارد کنند، تا به آسانی به آنها دسترسی پیدا کنند.

کارت های رنگ

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار گزینه  Color Cardsاست. Color Cards به صورت خودکار رنگ ها را بر اساس طیف سایه شان نام‌ گذاری می‌کند. هم چنین گزینهEyedropper  برای هنرمندانی که مبتلا به بیماری کور رنگی هستند قرار داده شده است. تا با کلیک بر روی این گزینه نام و شماره هر رنگ برای آنها خوانده شود. به علاوه، برخی از قابلیت های iPadOS مانند Larger Text, VoiceOver و Reduced Motion نیز در این برنامه قابل اجرا هستند.

لرزش‌گیر خط

در پروژه هایی که با ظرافت بالا باید طراحی شوند، می توان برای کنترل تعداد ضربات براش از گزینه Stroke Stabilization استفاده کرد. گزینه Advanced Motion Filteringنیز به منظور رفع لرزش دست کاربران قرار داده شده است تا افرادی که از این مشکل رنج می‌برند بتوانند مانند دیگر هنرمندان بدون نقص طراحی کنند. هم چنین برای تنظیم میزان عملکرد هر یک از این گزینه‌ها می توان از Stroke Expression استفاده کرد.

دفتر طراحی

با کلیک بر روی گزینه Page Assist محیط کاربری آیپد به دفتر طراحی تبدیل می‌شود که می توان از این برای ساخت استوری‌ بورد (storyboards) یا طراحی کمیک (comics) استفاده کرد. از دیگر امکانات اضافه شده قابلیت باز شدن فایل پی دی اف در قسمت Page Assist است.

iPad Pro با رزولوشن‌ بالا و از سیستم لایه ‌بندی پیشرفته مناسب برای ساخت انیمیشن های طولانی برخوردار است. نسخه 5.2 این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده شده است. این نسخه با فراهم کردن مجموعه ای از امکانات و قابلیت‌های جدید تلاش می‌کند کاربرانش خلاقیت بیشتر و عمل کرد بهتری داشته باشند.


image 
imageimageimage