طراح صحنه، لباس و پوستر “سینمای ایران” درگذشت

مجید اخوان از طراحان صحنه و لباس و طراح پوستر سینمایی در سن ۶۲ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.
به گزارش روزرنگ، مجید اخوان در سال 1335 در مشهد متولد شد و دارای کارشناسی ارشد گرافیک از دانشکده هنرهای تزئینی است. او فعالیت سینمایی را با طراحی پوستر فیلم «ترنج» به کارگردانی محمدرضا اعلامی در سال 65 آغاز کرد و کاندیدای جایزه طراحی پوستر فیلم هم شد.

از دیگر فعالیت های او می توان به طراحی صحنه و لباس و دکور، طراح گرافیک، نقاشی، تدریس طراحی و نقاشی و… نیز اشاره کرد.
از موفقیت های کاری او می توان به کاندیدای دریافت جایزه بهترین طراحی پوستر فیلم فجر برای پوستر فیلم های «ترنج»، «بازی بزرگان»، «کیمیا» و «بلندی های صفر« اشاره کرد.

این هنرمند علاوه بر این، طراحی بیش از 600 طرح جلد، 200 پوستر فرهنگی و تبلیغاتی و طراحی بیش از 300آرم و نشانه و داوری چندین نمایشگاه در بخش طراحی صحنه، پوستر و طراحی جلد کتاب را در رزومه کاری خود دارد.
مجید اخوان در حوزه طراحی صحنه و لباس در فیلم سینمایی «زندگی» به کارگردانی اصغرهاشمی در سال 1376 نیز همکاری داشته است.
فیلمهای سینمایی نوروز 98 مشخص شد 
پسر این هنرمند ضمن تأیید خبر درگذشت پدرش اعلام کرد که مراسم تشییع پیکر مرحون اخوان متعاقباً با هماهنگی خانه سینما اطلاع رسانی می شود.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.