بیلبورد تبلیغاتی

14 نفر بر اثر سقوط بیلبورد تبلیغاتی در هند کشته شدند

به گزارش روزرنگ و به نقل از استریت‌تایمز، در پی وقوع طوفان شدید در عصر روز دوشنبه، 23 اردیبهشت، یک بیلبورد عظیم تبلیغاتی در شهر بمبئی، هند فرو ریخت. این حادثه ناگوار منجر به جان‌باختن 14 نفر و مجروح‌شدن ده‌ها تن دیگر شد.

این بیلبورد که در حاشیه یک جاده پرتردد در منطقه گاتکوپار شرق بمبئی نصب شده‌بود، به دلیل وزش باد شدید و بارش سیل‌آسا بر روی خانه‌ها و یک پمپ بنزین سقوط‌کرد. شدت حادثه به‌حدی بود که تعداد زیادی از افراد زیر آوار محبوس شدند و عملیات امداد و نجات تا پاسی از شب ادامه‌یافت.

بیلبورد تبلیغاتی

تاکنون، مقامات 14 نفر را در این حادثه جان‌باخته اعلام‌کرده‌اند. تعداد مجروحین نیز به 59 نفر رسیده‌است. بااین‌حال، احتمال یافتن افراد زنده یا جان‌باخته دیگر زیر آوار وجوددارد. ابعاد این بیلبورد عظیم، که گزارش‌ها حاکی از ارتفاع 100 متری آن است، بر وسعت و شدت فاجعه افزوده است.

طوفان همچنین باعث اختلال در ترافیک و پروازهای فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی، یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های هند، شد.

بیلبورد تبلیغاتی

علت دقیق وقوع این حادثه در حال بررسی است. اما بی‌توجهی به مسائل ایمنی در نصب و نگهداری سازه‌های تبلیغاتی بزرگ، می‌تواند یکی از عوامل احتمالی باشد.

این فاجعه بار دیگر لزوم توجه جدی به استانداردهای ایمنی در احداث و نگهداری سازه‌های بزرگ تبلیغاتی، به‌خصوص در مناطق پرجمعیت و پرتردد، را به‌وضوح نشان‌می‌دهد.

سازمان‌های ذیربط در حال بررسی علل این حادثه و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از تکرار چنین فاجعه‌هایی در آینده هستند.


image 
imageimageimage