پوستر هوش مصنوعی

پوستر جعلی «دوازده مرد خشمگین» با هوش مصنوعی، در آمازون منتشر شد

پوستر فیلمی که با هوش مصنوعی ساخته شده بود برای فیلم «دوازده مرد خشمگین» در سرویس Freevee آمازون ظاهرشد.

فیلم «دوازده مرد خشمگین» محصول سال ۱۹۵۷ همان‌طور که از عنوانش پیداست، داستان ۱۲ مرد را روایت می‌کند. آن‌ها در یک هیئت منصفه با هم هستند و باید در مورد سرنوشت نوجوانی که متهم به قتل پدرش است، تصمیم بگیرند.

با این حال، کاربران سرویس Freevee آمازون که در حال مرور عناوین این پلتفرم هستند، ممکن است با دیدن پوستر این فیلم که نامزد جایزه اسکار شده‌است و ۱۹ شخصیت را نشان می‌دهد، تصور کنند که تعداد اعضای هیئت منصفه بیش از ۱۲ نفر است.

با نگاهی دقیق‌تر مشخص می‌شود که ۱۹ مردی که در این پوستر حضور دارند، حتی واقعی نیستند. صورت‌های اشخاص در این پوستر لکه‌دار است. انگشتان دست‌هایشان کم است و تناسب اندامشان اشتباه است. چرا؟! چون همه آن‌ها با هوش مصنوعی ساخته‌شده‌اند.

طبق گزارش گيزمودو، این پوستر با هوش مصنوعی فقط در سرویس Freevee آمازون که یک سرویس استریم ویدیویی با تبلیغات است و در ایالات متحده در دسترس است، نمایش داده‌می‌شود. اما Freevee حق پخش فیلم «دوازده مرد خشمگین» را از یک شرکت ثالث خریداری کرده‌است که پوستر فیلم را نیز ارائه داده‌است. مشخص نیست که چرا به جای پوستر رسمی، یک تصویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی ارائه شده‌است.

همانطور که در توییتر گفته شده، این نسخه مربوط به Freevee است و نسخه Prime همان پوستر اصلی را دارد.

گزارش شده‌است که Freevee در حال حاضر در حال حذف این پوستر ساخته‌شده با هوش مصنوعی است. وبسایت AV Club اشاره می‌کند که به نظر می‌رسد فیلم کلاسیک با بازی هنری فوندا تنها عنوانی در سرویس Freevee است. این وبسایت پوستر ساخته‌شده با هوش مصنوعی دارد.

اشتباهات هوش مصنوعی در حال افزایش است

برخورد با تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی در اینترنت به طور فزاینده‌ای رایج شده‌است. جایی که پدیده عجیب «عیسی میگو» یا تصاویر مصنوعی به «سبک آنسل آدامز» در سرویس ادوبی استوک رواج پیدا کرده‌است.

نکته جالب این است که افراد خلاق و تهیهکنندگان پشت صحنه از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و آن را اعلام نمی‌کنند. بخشی از این موضوع به خاطر عدم محبوبیت تصاویر هوش مصنوعی است. گزارشی در ماه مه به طور مفصل توضیح داد که چگونه هالیوود از هوش مصنوعی استقبال کرده‌است. اما از این‌که به طور علنی آن را بپذیرد «می ترسد».

دیوید استریپینس که روی فیلم‌هایی مانند آواتار کار کرده‌است، گفت: «افراد زیادی از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، اما نمی‌توانند به طور علنی آن را بپذیرند. به این دلیل که هنوز برای بسیاری از کارها به هنرمندان نیاز است و آن‌ها علیه شما موضع خواهند گرفت.»

منبع: +


image 
imageimageimage