گلدن گلوب

انیمیشن انکانتو “Encanto” بهترین انیمیشن بلند گلدن گلوب

هفتاد و نهمین مراسم گلدن گلوب بدون هیاهو، حضور افراد مشهور و فرش قرمز برگزار شد. انجمن مطبوعات هالیوود که پس از یک سری جنجال بدون هیچ انتشار بیرونی اخبار به کارهایش ادامه می داد، بدون حاشیه برندگان گلدن گلوب 2020 را در توییتر اعلام کرد.

انیمیشن انکانتو “Encanto” بهترین انیمیشن بلند گلدن گلوب

“Encanto” به عنوان بهترین انیمیشن بلند گلدن گلوب معرفی شد. این اولین فیلم استودیوی والت دیزنی است که بعد از پنج سال، بعد از انیمیشن زوتوپیا “Zootopia” در گلدن گلوب برنده می شود. انکانتو توانست در رقابت با انیمیشن های “رایا و آخرین اژدها” از WDAS، “لوکا” از پیکسار، “فرار” به عنوان مستند مستقل و  “My Sunny Maad” به عنوان درام مستقل را شکست داد.

در سال‌های اخیر، گلوب‌ها کمی بیشتر از اسکار تمایل داشته‌اند تا در این بخش مسابقه سراغ شرکت های دیگری به جز دیزنی بروند. اما در این دوره، دیزنی به عنوان تنها استودیوی آمریکایی (با سه نامزدی) شانس بیشتری برای برنده شدن داشت. این در حالی بود که قبل از اهدای جوایز، منتقدین و هم چنین ناشران انیمیشن فرار را به عنوان برنده ی احتمالی انتخاب کرده بودند. اما تجربه های گذشته نشان می داد که این جایزه هیچ گاه به یک فیلم غیرآمریکایی اهدا نشده است.

انیمیشن انکانتو محصول شرکت “والت دیزنی” در سه بخش کاندید دریافت جایزه شد

انکانتو که در سه بخش بهترین انیمیشن بلند، بهترین موسیقی زمینه و بهترین آهنگ نامزد دریافت جایزه شده بود، نتوانست دو جایزه ی دیگر را دریافت کند و کارگردان هایش جرد بوش و بایرون هاوارد تنها توانستند جایزه ی بهترین انیمیشن بلند را از آن خود کنند. داستان انکانتو در کلمبیا اتفاق می افتد و یک داستان جادویی_رئال است.

اعلام برندگان و اهدای جوایز، در بورلی هیلتون لس آنجلس بدون هیچ مراسم خاص در حالی برگذار شد که موج انتقادات نسبت به نحوه ی برگذاری مراسم بالاگرفت. شرکت HFPA که مسئولیت انتشار اخبار هالیوود در سراسر دنیا را دارد، در تلاش است امسال با کیفیت بهتری مراسم را مخابره کند. در مراسم امسال برندگان در موقع اعلام نتایج حضور نداشتند و تنها تعداد کمی از آنها به برنده شدنشان در رسانه های اجتماعی اشاره کردند. پیج رسمی انکانتو از جمله مواردی بود که دریافت جایزه را تایید کرد.

منبع

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.