جستجوی شغل

لینکدین قابلیت‌های جدید هوش‌مصنوعی برای جستجوی شغل و ساخت رزومه معرفی کرد

لینکدین به تازگی قابلیت‌های جدیدی مبتنی بر هوش‌مصنوعی به پلتفرم خود اضافه کرده‌است که به کاربران کمک می‌کند در جستجوی شغل مناسب موفق‌تر عمل کنند. این قابلیت‌ها شامل ابزارهایی برای ساخت رزومه و مشاوره چت‌بات‌های هوش مصنوعی نیز می‌شود. این امکانات فعلاً فقط برای کاربران پریمیوم و به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

براساس توضیحات لینکدین، یکی از این ابزارها به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از دستورات متنی به جستجوی شغل بپردازند. به عنوان مثال، «تومر کوهن»، مدیرمحصول لینکدین، از دستوری مانند «یک کار بازاریابی ریموت در دیترویت با درآمد حداقل 110 هزار دلار پیدا کن» یاد کرده‌است.

قابلیت جدید دیگر لینکدین، امکان بررسی و بهبود رزومه توسط هوش مصنوعی است. «روهان راجیو» توضیح می‌دهد که کاربران می‌توانند رزومه خود را آپلود کنند. در مرحله بعد می‌توانند بازخوردهای هوش مصنوعی را دریافت کنند و سپس به‌صورت تعاملی ویرایش‌ها را انجام دهند.

علاوه‌براین، ابزاری نیز وجود دارد که به کاربران پریمیوم لینکدین کمک می‌کند تا با کمک هوش مصنوعی یک معرفی‌نامه بسازند.

لینکدین همچنین در حال آزمایش پرسوناهای هوش مصنوعی از متخصصان است که کاربران می‌توانند با آن‌ها تعامل داشته‌باشند و درباره موضوعات تجاری مشورت کنند. به گفته کوهن، پاسخ‌هایی که کاربران دریافت می‌کنند توسط کارشناسان آموزش داده شده‌اند. پاسخ‌ها ترکیبی از اطلاعات را شامل می‌شوند که برای نیازهای منحصربه‌فرد هر کاربر شخصی‌سازی شده‌است.

این شرکت همچنین قول داده‌است که قابلیت جستجوی پلتفرم خود را به‌طور گسترده با هوش مصنوعی بهبود بخشد. اطلاعات بیشتری در این زمینه هنوز منتشر نشده، اما کوهن وعده داده که طی چند هفته آینده جزئیات بیشتری ارائه خواهدشد.

پیش از این نیز برخی قابلیت‌های هوش مصنوعی مانند توانایی خلاصه‌کردن پست‌های فید در اختیار مشترکین پریمیوم لینکدین قرار گرفته‌بود.

منبع: +


image 
imageimageimage