ZBrush آیپد

کمپانی Maxon از ZBrush مخصوص آیپد رونمایی‌کرد

شرکت مکسون از نسخه ZBrush (نرم‌افزار مجسمه‌سازی دیجیتال) آیپد رونمایی‌کرد. این نسخه که مخصوص آیپد است و قرار است در سال ۲۰۲۴ عرضه شود، در رویداد ZBrush Summit معرفی‌شد.

ZBrush آیپد

ZBrush برای دو دهه به عنوان یک نرم افزار عالی برای مجسمه‌سازی دیجیتال در زمینه طراحی مفهومی، جلوه‌های ویژه، طراحی بازی و موشن گرافیک شناخته شده‌ است. این درحالیست که استفاده از این برنامه به صورت سیار همیشه دشوار بوده‌ است. با اینکه اجرای نسخه دسکتاپ بر روی یک ایستگاه کاری سیار امکان‌پذیر است، اما در حال حاضر هیچ نسخه تبلتی وجود ندارد. همین موضوع هنرمندان را به سمت دیگر برنامه‌های مجسمه‌سازی دیجیتال آیپد، از جمله Forger خود مکسون، سوق داده‌ است.

ZBrush آیپد

ZBrush برای iPad قرار است این روند را تغییر دهد و این نرم‌افزار را برای دستگاه‌های iOS در دسترس قراردهد. عرضه آن برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده‌است. اما در حال‌حاضر تمام اطلاعات موجود همین است. مکسون هنوز اعلام نکرده‌است که مجموعه ویژگی‌های این نسخه با نسخه دسکتاپ چه تفاوتی خواهدداشت یا اینکه آیا مشترکین آن را به صورت رایگان دریافت خواهندکرد. این شرکت در حال‌حاضر به دنبال تست‌کنندگان بتا است.

مکسون همچنین وب‌سایت ZBrush برای iPad را با تصاویری از شخصیت‌هایی که در این برنامه جدید ساخته شده‌اند به‌روز کرده‌است و پیوندی را برای ثبت‌نام در رویداد راه‌اندازی آن قرار داده‌است.


image 
imageimageimage