هوش مصنوعی سه بعدی

هوش مصنوعی انویدیا در کسری از ثانیه مدل سه بعدی به شما تحویل می‌دهد

انویدیا از یک ابزار هوش مصنوعی به نام LATTE3D رونمایی کرد. این هوش مصنوعی می‌تواند اشیاء سه بعدی را تنها در یک ثانیه از روی توضیحات متنی بسازد. این ابزار با سرعت فوق‌العاده خود، انقلابی در دنیای گرافیک سه بعدی ایجاد می‌کند. انویدیا به افراد حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف این امکان را می‌دهد تا به سرعت ایده‌های خود را به صورت سه بعدی به تصویر بکشند.

LATTE3D با استفاده از یک پردازنده گرافیکی مجزا (GPU)، می‌تواند تصاویر سه بعدی دقیق از اشیاء و حیوانات را در کمتر از یک ثانیه تولیدکند. این سرعت، پیشرفتی قابل‌توجه نسبت به فناوری‌های قبلی است که برای خروجی مشابه به ۱۲ ثانیه زمان نیاز داشتند. این فناوری می‌تواند ابزاری ضروری برای هرکسی باشد که به دنبال توسعه سریع محیط‌های مجازی است. طراحان مدلنینگ و بازی‌های ویدیویی گرفته تا تبلیغات‌چی‌ها و متخصصان آموزش رباتیک می‌توانند از این هوش مصنوعی سه بعدی بهره ببرند.

هوش مصنوعی سه بعدی

پیشرفت چشم‌گیر در زمینه هوش مصنوعی سه بعدی

سانجا فیدلر، معاون بخش تحقیقات هوش مصنوعی در انویدیا، می‌گوید: «یک سال پیش، ساخت مدل‌های بصری سه بعدی با این کیفیت توسط هوش مصنوعی، یک ساعت طول می‌کشید. اما در حال حاضر، سریع‌ترین فناوری‌های موجود به حدود ۱۰ تا ۱۲ ثانیه زمان نیاز دارند. ما می‌توانیم نتایجی را با سرعت بسیار بالاتری ارائه دهیم و نسل جدیدی از تولید محتوای سه بعدی بر اساس متن را تقریباً به‌صورت لحظه‌ای در اختیار سازندگان در سراسر صنایع مختلف قراردهیم.»

LATTE3D نه تنها از سرعت بالایی برخوردار است، بلکه انعطاف‌پذیر هم هست. این ابزار به کاربران امکان می‌دهد تا با یک ورودی متنی واحد، گزینه‌های مختلف شکل سه بعدی را بررسی کنند. همچنین می‌توان انعطاف‌پذیری بیشتری در انتخاب طراحی داشت. این مدل‌ها می‌توانند اصلاح شوند و در نرم‌افزارها یا پلتفرم‌های مختلف، از جمله NVIDIA Omniverse که از گردش کار مبتنی بر توصیف صحنه جهانی (OpenUSD) پشتیبانی می‌کند، ادغام شوند.

کاربردهای بالقوه LATTE3D به حوزه‌های تخصصی مختلفی گسترش می‌یابد. معماری انعطاف‌پذیر آن به این معنی است که می‌تواند برای کارهایی از طراحی محوطه‌سازی، جایی که می‌تواند به سرعت گیاهان را برای رندرهای باغچه تولید کند. شبیه‌سازی خانه برای آموزش ربات‌ها و یا طراحی کاراکترها و مدل‌های سه بعدی نیز از دیگر امکانات این هوش مصنوعی است. نتایج شگفت انگیز این مدل با آموزش بر روی پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA A100 Tensor Core و مجموعه‌ای گسترده از دستورات متنی تولیدشده با استفاده از ChatGPT افزایش یافته‌است. این امر به پردازش و اجرای دقیق دستورات توصیفی متنوع کمک می‌کند.

منبع: +


image 
imageimageimage