Posterheroes 2024

Posterheroes 2024: اشتباه‌کردن را جشن بگیرید!

دعوت به مسابقه بین المللی پوستر Posterheroes 2024 با موضوع اشتباه‌کردن

Posterheroes 2024 از جامعه بین‌المللی خلاق دعوت می‌کند تا با به‌چالش‌کشیدن جامعه کمال‌گرا، قدرت تحول آفرین «اشتباه کردن» را جشن بگیرند.

هر ساله، Posterheroes 2024 از دانشجویان، طراحان حرفه‌ای و همه علاقه‌مندان به طراحی گرافیک دعوت می‌کند تا پوستری با موضوعات اجتماعی خلق‌کنند. تمام آثار توسط هیئتی متشکل از برجسته‌ترین متخصصان طراحی گرافیک و ارتباط بصری داوری و 40 پوستر برنده انتخاب می‌شوند.

Posterheroes 2024 یک مسابقه بین‌المللی ارتباطات اجتماعی است که خواستار طراحی پوسترهایی (به ابعاد 70×100 سانتی‌متر) در مورد مسائل اجتماعی و زیست‌محیطی است.

جامعه کمال‌گرا، اشتباه را دشمن می‌پندارد

در جامعه امروزی که عملکرد حرف اول را می‌زند، وسواس به کمال بر تمام جنبه‌های زندگی حاکم است و اشتباه‌کردن مترادف با ضعف و شکست شخصی تلقی می‌شود. اتلاف وقت تحمل نمی شود و هرلحظه باید مفید، پربار و کاربردی باشد.

ما هرروز به عنوان «بازیگر» عمل می‌کنیم. درگیر مدیریت پروفایل‌های آنلاین خود و ساختن هویت‌های اجتماعی، حرفه‌ای و ارتباطی‌مان هستیم. برای احساس زنده‌بودن، به مخاطبانی، چه کوچک و چه بزرگ، تکیه می‌کنیم که ما را دنبال می‌کنند و ما مشتاق به تأثیرگذاری بر آن‌ها هستیم. ما احساس می‌کنیم مجبور به اجرا هستیم و با قدرت، تصویری از خودمان را که الهام‌گرفته از استانداردهای هنجاری و مصنوعی است، از طریق آنچه به اشتراک می‌گذاریم، لایک و پست می‌کنیم، به نمایش می‌گذاریم.

درعین‌حال، تلاش برای جلب قدردانی و قضاوت مثبت دیگران بر اساس کمال اعمال ما، به طور فزاینده‌ای باعث ایجاد اضطراب اجتماعی گسترده می‌شود. این جستجو برای منحصربه‌فردبودن، خطر همسان‌سازی ما را به همراه دارد. از همه مهمتر، ترس از اشتباه‌کردن را تقویت می‌کند. ترسی که فلج‌کننده می‌شود، عزت نفس را تضعیف می‌کند و مانع رشد فردی می‌شود.

بااین‌حال، زندگی مملو از اشتباهات و شکست‌هاست. خطا فقط یک اتفاق در مسیر کمال نیست، بلکه جنبه‌ای اساسی از هر سفر فردی و جمعی است. اشتباه‌کردن صرفاً یک دست‌انداز در جاده نیست که فراموش شود یا پنهان شود، بلکه فرصتی برای فراتررفتن از محدودیت‌هایمان، گاهی تغییر دیدگاه و مسیر و درک بهتر خودمان و دنیای اطرافمان است.

خلاقیت همراه همیشگی شکست

اشتباهات یکی از ستون‌های فرآیند یادگیری انسان هستند. آن‌ها ما را قادر می‌سازند تا آزمایش کنیم، مسیرهای مختلف را کشف‌کنیم و مناسب‌ترین‌ها را شناسایی‌کنیم. شکست به عنوان پلی به سوی نوآوری و پیشرفت، محرک تغییر و گشاینده‌ای برای ایده‌ها و دیدگاه‌های جدید عمل می‌کند.

این عنصری کلیدی برای فرآیندهای خلاقانه است که به ما امکان می‌دهد مسیرهای نامشخص را طی کنیم و راه‌حل‌های غیرمنتظره پیدا کنیم. آنچه ممکن است شکست به نظر برسد، شاید فقط یک روش متفاوت برای انجام کارها باشد.

بیایید یادبگیریم اشتباهات را به عنوان یک ویژگی انسانی بپذیریم و خود را مجذوب جذابیت ناکاملی‌ها کنیم. اختلال، نت نادرست، نقص چاپ، لکه روی بوم – خطاها به تجربه ما ظرافت و عمق می‌بخشند و واقعیت را منحصربه‌فرد می‌کنند.

Posterheroes 2024 توسط انجمن فرهنگی پلاگ، فاوینی اس.آر.ال، مرکز بین‌المللی آموزش سازمان جهانی کار و بنیاد تایم 2 حمایت می‌شود.

برگزارکنندگان 12 پوستر از بین 40 برنده را برای ساخت تقویم مسابقه 2025 انتخاب خواهندکرد. برگزارکنندگان همچنین پوسترها را برای شناسایی برنده جایزه 2500 یورویی فاوینی و برندگان جایزه 1500 یورویی تایم 2 داوری خواهندکرد.

شرکت در مسابقه رایگان است!

برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب‌سایت رسمی این فراخوان سری بزنید.


image 
imageimageimage