اموجی اشک شوق
اموجی اشک شوق

اموجی اشک شوق محبوب ترین اموجی سال ۲۰۲۱ شد

ایموجی‌ها مدت‌ها است بخش مهمی از پیام‌های ما در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند و احساسات بیشتری را به متن‌های خشک و بی‌روح تزریق می‌کنند. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط کنسرسیوم یونیکد، می توانید ببینید کدام ایموجی‌ها بیشترین استفاده را در سال ۲۰۲۱ داشته‌اند.

محبوب ترین اموجی سال ۲۰۲۱

اموجی اشک شوق (😂) از سال ۲۰۱۷ پرکاربردترین ایموجی بین کاربران فضای مجازی بوده است. حالا و در روزهای پایانی سال ۲۰۲۱ هم ایموجی اشک شوق هنوز پراستفاده‌ترین ایموجی بین کاربران شده است. حدود ۵ درصد از تمام ایموجی‌های ارسال شده توسط کاربران در فضای مجازی، شکلک اشک شوق بوده است.

کنسرسیوم یونیکد گزارش جدیدی منتشر کرده که نشان می‌دهد کدام ایموجی ها(شکلک‌) بیشترین استفاده را در طول سال ۲۰۲۱ داشته‌اند. این گزارش شامل ایموجی ها یا شکلک‌های مربوط به احساسات و همچنین شکلک‌هایی است که بر اساس اشیا، اقدامات و ورزش‌ها و غیره است.

این گزارش نشان می‌دهد که ایموجی اشک شوق محبوب‌ترین شکلک بود و پس از آن ایموجی قلب در مکان دوم محبوب ترین های دنیا در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط کنسرسیوم یونیکد، سازمان غیرانتفاعی که مسئول دیجیتالی‌سازی زبان‌های جهان است، «tears of joy»(اشک شوق) بیش از ۵ درصد از کل ایموجی های استفاده‌ شده را تشکیل می‌دهد در حالی که ایموجی قلب در رتبه دوم قرار دارد.

این گزارش همچنین می افزاید که ۱۰۰ ایموجی برتر از مجموع ۳۶۶۳ گزینه برای انتخاب بسیار محبوب تر از سایر ایموجی ها هستند. این ۱۰۰ ایموجی برتر ۸۲ درصد از کل ایموجی های به اشتراک گذاشته شده در سال ۲۰۲۱ را تشکیل می دهند.

یونیکد همچنین فهرستی از داده‌های دسته‌بندی را برای محبوب‌ترین ایموجی ها در دسته‌های مختلف مانند «لبخندها و احساسات»، «مردم و بدن»، «فعالیت‌ها»، «پرچم‌ها» و موارد دیگر نشان داده است.

نتایج نشان می‌دهد که دسته‌هایی مانند «Face-smiling»(چهره و لبخند) و «Hands»(دست ها) از پرکاربردترین ایموجی‌ها بودند. در همین حال، ایموجی‌های گیاهان و گل‌ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفتند و علیرغم اینکه زیر گروه کوچک‌تری بودند، بر دسته «حیوانات و طبیعت» برتری داشتند. در مقابل، پرچم‌ها با وجود اینکه بزرگترین دسته هستند (۲۵۸ ایموجی) همچنان کم‌استفاده‌ترین ایموجی ها(شکلک‌) هستند.

 

 

 

روزرنگ ترکیبی از پروژه های الهام بخش برای هنرمندان، طراحان گرافیک، تصویرگران و کارتونیست‌ها را ارائه می دهد.

ما بهترین پروژه های خلاقانه را برای مخاطبان خود به ارمغان می آوریم و بینشی ارائه می دهیم که آنها را قادر می سازد از آخرین رویدادها و تحولات در طراحی جهانی مطلع شوند و بهترین آثار خود را خلق کنند.

ما یک تیم از نویسندگان و طراحان حرفه ای هستیم که روزانه با هنرمندانی خلاق از سراسر ایران کار می کنیم و به دنبال نوآورانه ترین پروژه ها با تأکید برابر بر استودیوهای تأثیرگذار و استعدادهای کشف نشده هستیم.