نرم افزار
نرم افزار

نکاتی برای انتخاب نرم‌ افزار مناسب طراحان گرافیک

زمانی که یک طراح کار خود را به عنوان گرافیست آغاز می کند، باید در یک نرم‌ افزار خبره باشد. انتخاب نرم‌ افزار مناسب، برای یادگیری اصولی بسیار مهم است. یک نرم‌ افزار گرافیکی که در آینده با کمک آن کارهایتان را اجرا کرده و به نمایش در می‌آورید. نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم تا حد زیادی در انتخاب نرم‌ افزار مناسب به شما کمک می‌کنند.

قابلیت ویرایش‌کردن در نرم افزار

شاید تصمیم داشته باشید که ویرایش عکس‌ها را خودتان انجام دهید و یا نیاز داشته باشید تصویر پس‌زمینه عکسی را تغییر دهید. متاسفانه بعضی از نرم‌افزارها اجازه ویرایش عکس‌هایی که در فضای اینترنت موجود هستند را به شما نمی‌دهند. کار کردن با این نرم افزارها کار آسانی نیست.
نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که هنگام کار با این عکس ها به قوانین کپی رایت توجه داشته باشید.

عدم نیاز به استفاده از واترمارک (watermark)

معمولا نرم افزارهای طراحی گرافیکی که به صورت رایگان در دسترس هستند. برای حفظ حق کپی رایت علامت واترمارک خود را در تصویر ویرایش‌شده قرار می‌دهند. طراحان، زیاد از این اتفاق خوششان نمی آید. زیرا زحمت و تلاش آن‌ها دیده نمی شود.
هم‌چنین، خیلی زیباتر است که هر طراحی از واترمارک مخصوص خود استفاده کند. واتر مارکی که معرف سبک و کار آن‌ها باشد و هم به دیگران اجازه استفاده غیر قانونی از کارشان را ندهد. البته، در صورتی که از برنامه‌های رایگان استفاده می‌کنید، این اختیار را ندارید.
بهتر است از برنامه‌هایی استفاده کنید که به شما آزادی بیشتری در استفاده و یا عدم استفاده از واترمارک‌ها را می‌دهد‌‌.

فرمت خروجی نرم افزار

یادگیری نرم افزارهای مختلف به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد و بهتر است از نرم افزارهایی استفاده کنید که بتوانید به ابزارها و تمپلت‌ها به راحتی دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

کلام آخر

اگر شما هم جز گروه طراحانی هستید که به تازگی وارد محیط کار شده‌اید، بهتر است هزینه و انرژی زیادی را صرف خرید و یادگیری برنامه‌هایی که مناسب کار شما نیستند، نکنید. هم‌چنین، باعجله و شتاب‌زده اقدام نکنید و با امتحان‌کردن نرم‌افزارهای مختلف گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

منبعimage 
imageimageimage