چگونه‌ می‌توان‌ به‌طورآزاد کار طراحی‌گرافیک‌ انجام داد؟

در حالی که موفق بودن به عنوان یک طراح گرافیک آزاد و بدون تحصیلات رسمی کاری ممکن  وشدنیست، انجام این کار دشوار نیز هست. علاوه بر این، یکی از اهداف این مبارزه این است که شما جزو بهترین طراحان نیز باشید. پس چرا تا آنجا که ممکن است یاد نگیرید؟

1. به مدرسه بروید.

در حالی که موفق بودن به عنوان یک طراح گرافیک آزاد و بدون تحصیلات رسمی ممکن است، انجام این کار دشوار نیز هست. علاوه بر این، اینکه شما بهترین طراح باشید نام این بازی  هم است، پس چرا تا آنجا که ممکن است یاد نگیرید؟شما برای آموزش طراحی می توانید یا دوره های کوتاه مدت و یا یک رشته ی بلند مدت را انتخاب کنید. که تصمیم آن بر اساس بودجه و میزان زمانی که دارید گرفته می شود.

2. دانش نرم افزاری خود را کامل کنید.

به عنوان یک طراح گرافیک شما به داشتن اطلاعاتی در مورد برنامه های اولیه در این رشته نیاز دارید که شامل: فتوشاپ، ایلوستریتور، این دیزاین و … با این حال حتما برنامه ای هست که مورد علاقه ی شما باشد و با آن احساس راحتی بیشتری دارید. با آن کار کنید و هر چقدر که می توانید تمرین کنید.

3. دائما فرهنگ عامه را زیر نظر داشته باشید.

هر طراح گرافیک خوب در زندگی یک دانشجو هم هست. به دنبال نشانه هایی از پیشرفت ها و گرایشات در دنیای گرافیک باشید. به مجله ها و روزنامه ها و سایت ها مرتبا نگاه بیندازید تا از طراحی های معروف روز مطلع شوید. در مورد گرایش ها به صورت آن لاین مطالعه کنید و هیچ وقت خود را دور از دسترس قرار ندهید.

 

[restrict]

 

4. جایگاه خود را پیدا کنید.

به عنوان یک طراح گرافیک آزاد شما در حال روبه رو شدن با رقبای زیادی در کار هستید. از جمله شرکت های بزرگ. شما باید تعیین کنید که چه چیزی شما را برجسته تر می کند و چه چیزی مشتریان را به سمت شما می آورد. اینکه آیا قیمت پایین تر، خدمات بهتر به مشتریان، انجام سریع کارها یا هر چیز دیگری که هست آن را کشف کنید و آماده به اجرای آن شوید.

5. برای خود بازاریابی کنید.

حالا آماده ی این هستید که برای خود تبلیغات کنید. شما می توانید از استعداد طراحی خود به عنوان کمک برای طراحی بروشور و پوستر برای خود استفاده کنید.عادت کنید که که کارت خود را به هرکس که ملاقات می کنید بدهید. به گروه ها و مجموعه هایی که در اطراف خود شناسایی کردید بپیوندید و برای شناخت بیشتر مردم با دوستان و همکاران تعامل داشته باشید. هر کاری را برای اینکه مردم نام شما را به عنوان یک طراح گرافیک آماده به استخدام بشناسند انجام دهید.

6. کار را شروع کنید.

اگر با استعداد هستید و سخت کار کنید، در هر زمانی کار خواهید داشت. به مشتریان خود چیز بیشتری از آنچه آنها برای آن پرداخت می کنند بدهید. هرچه آن ها از شما می خواهند انجام دهید و همیشه به مشتریان خود خدمات استثنایی ارائه دهید. اگر آنها با چیزی راضی می شوند، آن را بدون هزینه دوباره برای آن ها انجام دهید. البته سعی کنید با سعه صدر در مورد تفکر ات احتمالا نادرستشان آنها را راهنمایی کنید.

[/restrict]


image 
imageimageimage
  1. بازتاب: چگونه برای 50 سال آینده طراحی کنیم؟ از همین الآن شروع کنید - روز رنگ
  2. سلام
    رشته تحصیلی من حقوق بوده اما از انجا که علاقه من گرایش به طراحی است دوست دارم در زمینه گرافیک فعالیت کنم اما هنوز هیچ اقدامی برای نیل به سوی یادگیری این رشته انجام نداده ام اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید شما نوشتید بدون تحصیل در دانشگاه هم می توان در این زمینه فعالیت کرد و این رشته را اموخت اگر ممکنه بیشتر راهنمایی کنید که من از کجا می تونم شروع کنم

  3. سلام من به رشته گرافیک خیلی علاقه دارم و رشته من طراحی گرافیک میباشد اگر ممکنه منو در این رشته راهنماییم کنین .
    تشکر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *