نور خورشید

بیلبوردی که با آینه نور خورشید را به کافه‌ها هدایت می‌کند

شرکت مبلمان سوئدی IKEA در حرکتی خلاقانه، از بیلبوردی بازتابنده برای هدایت نور خورشید به نقاط سایه‌دار کافه‌ها استفاده می‌کند. این ابتکار عمل، تعهد دیرینه IKEA به روشن‌کردن خانه‌ها را به معنای واقعی کلمه، به نمایش می‌گذارد.

بیلبورد موسوم به “Sun Billboard” توسط آژانس تبلیغاتی Åkestam Holst NoA با همکاری Havells و Ocean Outdoor طراحی شده‌است. این بیلبورد از آینه NISSEDAL، یکی از محصولات موجود در کاتالوگ IKEA، ساخته‌شده و نشان‌دهنده توانایی این شرکت در ارائه راه‌حل‌های متنوع برای خانه و چالش‌های نور است.

آینه NISSEDAL توسط یک موتور GPS کنترل می‌شود که زاویه آن را به صورت لحظه‌ای براساس موقعیت خورشید تنظیم می‌کند. با حرکت خورشید در آسمان، این آینه نور طبیعی خورشید را به مناطق نشیمن در فضای باز که در غیر این صورت در سایه قرار می‌گرفتند، می‌تاباند.

این کمپین تبلیغاتی درحال‌حاضر در تعدادی از کافه‌های منتخب استکهلم آغاز شده‌است و قرار است در طول تابستان به سایر نقاط نیز گسترش یابد. مشتریان کافه‌ها می‌توانند از این طریق، درحالی‌که از نوشیدنی و شیرینی‌های خود لذت می‌برند، از گرمای دل‌انگیز نور خورشید نیز بهره‌مند شوند.

این ابتکار عمل IKEA، نمونه‌ای از توانایی همکاری برندها با شرکت‌های تبلیغاتی به پایداری و نوآوری است. IKEA با استفاده از یک محصول موجود و یک فناوری ساده، راه‌حلی خلاقانه برای مشکلی رایج در آن منطقه ارائه کرده‌است.


image 
imageimageimage