ماه رمضان

کمپین احساسی خوان والدیز برای ماه رمضان: «مثل ماه، ما همیشه اینجا هستیم»

آژانس تبلیغاتی Inside Studio کمپین جدیدی برای خوان والدیز، برند معروف قهوه، به نام «مثل ماه، ما همیشه اینجا هستیم.» را طراحی کرده‌است. این کمپین به مناسبت ماه مبارک رمضان منتشرشده و با لحنی احساسی، پیام را به مخاطبان مسلمان خود ارسال می‌کند.

ایده محوری این کمپین بر پایه همراهی برند خوان والدیز با مسلمانان در طول ماه رمضان بنا شده است. در این ماه، مسلمانان از طلوع تا غروب آفتاب روزه می‌گیرند و به طور طبیعی، مصرف قهوه نیز در این میان کاهش می‌یابد. با این وجود، خوان والدیز با این کمپین نشان می‌دهد که حتی در زمان‌های کاهش مصرف، همچنان همراه و همدل مسلمانان است و به ارزش‌ها و سنت‌های آن‌ها احترام می‌گذارد.

کمپین تبلیغاتی ماه رمضان
کمپین تبلیغاتی ماه رمضان
تبلیغ قهوه برای ماه رمضان
تبلیغ قهوه برای ماه رمضان

استفاده از لکه قهوه به جای اشکال مختلف ماه

المان گرافیکی این کمپین، لکه قهوه است که به عنوان نمادی از نبود قهوه، محصول اصلی خوان والدیز، عمل می‌کند. اما این لکه قهوه، معنای دیگری نیز دارد. طراحان این کمپین، لکه قهوه را به تقویم قمری اسلامی نیز مرتبط کرده‌اند. به این ترتیب، لکه قهوه در طول ماه تغییر می‌کند و فازهای مختلف ماه را نشان می‌دهد. این ایده، ظرافتی بصری به کمپین می‌بخشد و به طور همزمان، ارتباطی عمیق بین برند خوان والدیز و ماه رمضان برقرار می‌کند.

لکه های قهوه و شباهت آنها به ماه
لکه های قهوه و شباهت آنها به ماه

پیام این کمپین ساده و در عین حال مناسب به نظر می‌رسد: «مثل ماه، ما همیشه اینجا هستیم.» این پیام به ماندگاری برند خوان والدیز در کشورهای مسلمان ظاهرا اشاره دارد. این شرکت همچون ماه، در تمام طول سال حتی ماه رمضان در کنار مسلمانان خواهد بود.

تبلیغ قهوه خوان والدیز
تبلیغ قهوه خوان والدیز

کمپین “مثل ماه، ما همیشه اینجا هستیم.” در ماه مارس ۲۰۲۴ در مصر، قطر و امارات متحده عربی منتشر شد. این کمپین در رسانه‌های مختلف، از جمله رسانه‌های دیجیتال و چاپی به نمایش درآمد و با استقبال مخاطبان مسلمان روبرو شد.

عوامل این کمپین

  • آژانس تبلیغاتی: Inside Studio
  • مدیر خلاقیت اجرایی: میگل روخاس
  • مدیر خلاقیت هنری: آندرس مونتس
  • مدیر هنری: پائولا هوئرتاس
  • کپی رایتر: لوئیس کامیلو آسودو

منبع: +