موانا

اکران انیمیشن موانا 2 در روز شکرگزاری در سینماها

طرفداران پرشور انیمیشن محبوب موانا می‌توانند خوشحال باشند! دیزنی در خلال گزارش‌هایش، خبر از تغییر برنامه‌های خود برای دنباله این انیمیشن داد. در خبری غافلگیرکننده، اعلام شد که موانا 2 دیگر یک سریال نخواهد بود، بلکه به عنوان یک فیلم بلند سینمایی در روز شکرگزاری، یعنی چهارشنبه ۲۷ نوامبر ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

تصمیمی بر اساس موفقیت و استقبال مخاطبان

باب ایگر، مدیرعامل دیزنی، ضمن اعلام این خبر گفت: «از چیزی که در مراحل ساخت فیلم دیدیم بسیار تحت‌تاثیر قرار گرفتیم و مطمئن شدیم استحقاق نمایش روی پرده بزرگ را دارد. فیلم اول موانا که در سال ۲۰۱۶ اکران شد، به‌تازگی از مرز یک میلیارد ساعت تماشا در دیزنی پلاس عبور کرد. همچنین در سال ۲۰۲۳ پرمخاطب‌ترین فیلم در سرویس‌های استریمینگ ایالات متحده بوده‌است.»

کارگردانی دریک جونیور، هنرمند انیمیشن باسابقه

با تغییر برنامه اولیه، کارگردانی موانا 2 بر عهده دریک جونیور خواهد بود. او که فارغ‌التحصیل مؤسسه هنرهای کالیفرنیا (Calarts) بوده، علاوه‌بر حضور در مراحل طراحی و روایتگری در «موانا» قسمت اول، تجربه کار بر روی فیلم‌های مهمی مانند بازسازی شیرشاه، رایا و آخرین اژدها و انکانتو را در کارنامه خود دارد. پیش از پیوستن به دیزنی، دریک نزدیک به یک دهه در استودیو انیمیشن دریم‌ورکس فعالیت می‌کرد. او بر روی فیلم‌های مشهوری همچون چگونه اژدهای خود را تربیت کنید، ظهور نگهبانان، مگامایند، فیلم زنبور و باآب‌رفته همکاری داشت.

ادامه ماجراجویی‌ها و پیام قدرتمند موانا

در زمان اعلام ساخت قسمت دوم موانا، دریک گفته بود: «کار روی موانا از لحاظ شخصی و حرفه‌ای برایم موهبتی بود. این فیلم روحیه و فرهنگ پلینزی را به دنیا نشان داد و باعث افتخار است که داستان او را ادامه دهم و فرهنگ‌های غنی و زیبای جزایر اقیانوس آرام را جشن بگیرم.»

موسیقی، صداپیشگان و خلاصه داستان

هنوز جزئیات مربوط به صداپیشگان فیلم اعلام‌نشده، اما ایگر تایید کرد که شخصیت‌های موانا و مائویی در آن حضور خواهندداشت. در فیلم اصلی، اوئلی‌کراوالهو و دواین جانسون به ترتیب صداپیشگی این دو شخصیت را بر عهده داشتند. موسیقی فیلم نیز توسط ابیگایل بارلو، امیلی بیر، اوپتای فوآی و مارک مانچینا ساخته خواهدشد.

در خلاصه داستان موآنای 2 این‌گونه آمده‌است:

«پس از دریافت ندایی غیرمنتظره از نیاکان خود، موانا باید به اعماق دریاهای دوردست اقیانوسیه، به درون آب‌های خطرناک و فراموش‌شده‌ای سفر کند تا به ماجراجویی‌ای برود که هرگز چیزی شبیه آن را تجربه نکرده‌است.»

علاوه‌بر اعلام اکران موانا 2، در برنامه‌ریزی‌های آتی دیزنی، اکران دو انیمیشن سینمایی دیگر در سال بعد نیز تایید شد: الیو از پیکسار و زوتوپیا 2. ایگر همچنین به برنامه‌های آینده ساخت یخ‌زده 3 و فیلم جدید داستان اسباب‌بازی اشاره کرد.

منبع: +