تصویر ساخص بازی The Last Faith

بازی The Last Faith، دلهره‌آور و تاریک!

ژانر بازی‌های Soulslike، ژانری بسیار جذاب در میان گیمرهاست. بازی The Last Faith نیز دقیقا به‌همین‌دلیل پرطرفدار است. سازندگان بازی The Last Faith آن را الهام‌گرفته از سری بازی‌های Castlevania می‌دانند. مبارزه‌ها، حرکات و کانسپت آن کاملا برگرفته از این بازی اکشن و ترسناک است.

فضای بازی درست مانند سفری واقعی و پر از حادثه در دنیای تاریک خرافه‌هاست. دنیایی عجیب و دوردست با ساختمان‌هایی با معماری گوتیک و تاریک که در مرکز گردابی فراطبیعی در جایی ناشناخته قرار گرفته است.

آپلود عکس

  • بازی The Last Faith یا همان آخرین امید، بر پایه کشف و شناسایی، در ژانر اکشن با فضایی تاریک به سبک گوتیک طراحی شده است.
  • این بازی را می‌توان بر روی سیستم عامل‌های (PC/Mac/Linux)،Nintendo Switch، Playstation 4 and Xbox One در Steam راه اندازی کرد.
  • از ویژگی‌های اصلی بازی می‌توان به سیستم مبارزه فعال و لذت‌بخش، شمار بالای اسلحه‌ها، استفاده از باف‌ها و پاورآپ‌ها، طلسم‌های جادویی، دنیایی غول‌آسا با محیطی شاهکار با استایل پیکسل آرت دقیق اشاره کرد.
نماهای مختلفی از فضای بازی The Last Faith
نماهای مختلفی از فضای بازی The Last Faith

داستان بازی The Last Faith

در دنیای بازی The Last Faith، جادو، علم و باور به علم در هم ادغام شده‌اند و بستری مناسب شهر میفرنگال (Mythringal) را برای تولد افسانه‌ها ساخته‌اند. گذشته باشکوه و اسناد آن در کتابخانه‌ها به آتش کشیده شده‌اند. جنگ داخلی پایان یافته است و بیماری به جان شهر افتاده است.

شهر بزرگ میفرنگال در بازی  The Last Faith
شهر بزرگ میفرنگال در بازی The Last Faith

اریک Eric در این دنیا زندگی می‌کند. مردی که بدون توجه به گذشته در برابر توطئه‌ای بزرگ ایستادگی می‌کند. در قصه‌ی این بازی رازها و داستان‌های عجیبی در مورد گذشتگان، جنگ بین مسیح و فرستاده‌های دروغین، خدایان دروغ و طلسم‌ها و جادوها و خیزش فرقه‌های قدیمی را داریم. موجوداتی به نام «بدن سردها (the Cold Ones)»، که بسیار ترسناکند و تعداد کمی از شجاعان از آنها نمی‌ترسند.

اریک، می‌خواهد با تمامی این‌ها مقابله کند. دانشمندانی که فقط علم را می‌بینند، اشراف‌زادگان که تشنه قدرتند و موجودات وحشتناکی که تشنه خون هستند. اریک در این‌جا تنها می‌تواند به خودش و قدرتش اعتماد کند.

شخصیت اصلی بازی؛ اریک
شخصیت اصلی بازی؛ اریک

گیم پلی

بازی The Last Faith سبک اکتشافی عمقی دارد. زمانی که در نقشه جلو می‌روید، با آیتم‌های جدید، مکان‌های تازه، پازل‌های خاص و دشمنان روبرو می‌شوید. امکان انتخاب اسلحه و استفاده از طلسم برای مقابله با دشمن با استایل هنری خیلی خوبی طراحی شده‌اند.

آپلود عکس

ویژگی‌های بازی The Last Faith

مبارزه و اسلحه‌ها

جلوه‌های بصری عالی، حمله ویژه، مبارزه‌ی فعالانه و عمیق، جابجایی بین اسلحه‌ها با قابلیت‌های مختلف و حرکات مختلف از ویژگی‌های این بازی است.

محیط بازی بازی The Last Faith

طراحی محیط بازی آخرین امید The Last Faith به سبک گوتیک است. این سبک متعلق به قرن 20 میلادی است و در آن کلیساهای غول‌آسا، قصرهای باشکوه، فضاهای حیرت‌انگیز با برجسته‌کاری‌ها و دکوراسیون‌های پرجزئیات قرار دارد. تاریکی، وحشت و ترس تم اصلی بازی است. گوتیک، باروک و روکوکو سبک‌های قالب طراحی محیط بازی آخرین امید است.

مراحل بازی غیرخطی هستند. کشف و جستجو در این بازی زمان زیادی می‌برد و به گونه‌ای است که علاقه‌مندان به بازی‌های سبک رترو را سرگرم و هیجان‌زده می‌کند. طراحی مراحل بازی بسیار جذاب است.

صحنه‌ها

آپلود عکس

اکتشاف و توانایی‌ها

بازی آخرین امید، یک بازی مترودوانیایی است. بازی‌های به این سبک، به گونه‌ای طراحی می‌شوند که غیرخطی است. شما می‌توانید پنهان‌ترین قسمت بازی را کشف و جستجو کنید. دنیای بزرگ بازی، با مراحل مختلف و محیط عجیب و غریب به هم وصل شده‌اند. حل مسائل و معماها توانایی شما را برای مبارزه‌های آینده بالا میبرد.

آپلود عکس

برهم کنش‌ها

به عنوان بک بازیکن شما قادر هستید با اجسام محیط خود برهم کنش و ارتباط برقرار کنید، به عنوان مثال جعبه‌ها، صندلی و …. در اینجا چند مثال از برداشتن و پرتاب جسم را می بینید:

آپلود عکس

دشمن‌ها

بازی The Last Faith پر از گونه‌های مختلف موجود‌های مخوف است. هرچند که تا به‌ حال چندین گونه مختلف از این موجودات برای بازی طراحی شده است، تیم طراحی بازی در تلاش است که تعداد این گونه‌ها را بیشتر کند. در ادامه پیش‌نمایشی از آنچه که در طول بازی با آنها روبه‌رو می‌شوید را می‌بینیم:

دشمن‌های ساده

آپلود عکس

باس‌های بازی

باس‌ها و طراحی آن‌ها به بازی درجه بیشتری از مخوف‌بودن می‌دهد و همچنین بازی را جذاب‌تر می‌کند. این باس‌ها شما را به قدری به خود جذب می‌کنند که تا زمانی که تمامی آنها شکست نداده‌اید، بازی را ترک نخواهید کرد.

آپلود عکس

کانسپت‌ها

در اینجا تعدادی از کانسپت‌هایی که در مراحل اولیه بازی طراحی شده‌اند را مشاهده می‌کنید. تیم طراحی بازی برای طراحی شخصیت اولیه بازی و محیط‌های آن زمان زیادی صرف کرده است و در نتیجه این تلاش‌ها، هنری منحصربه‌فرد مخصوص به این بازی بوجود آمده است.

کانسپت اریک

کانسپت دشمن‌ها

کانسپت باس‌ها

کانسپت محیط‌ها

منابع + +

اگر به طراحی و تحلیل بازی‌ها علاقه‌مندید در این لینک مطالب خوبی داریم.مهلا شکوهیان
دبیر بخش گیم و هوش مصنوعی


image 
imageimageimage