هوش مصنوعی Stable Diffusion
هوش مصنوعی Stable Diffusion

آپدیت هوش مصنوعی Stable Diffusion؛ تولید تصاویری بهتر از MidJourney

شرکت Stability AI، که یکی از شرکت های فعال در حوزه هوش مصنوعی است. این شرکت به تازگی آپدیت جدیدی از Stable Diffusion ارائه کرده است. این نسخه جدید به ادعای سازنده آن می تواند تصاویر بهتری نسبت به میدجرنی تولید کند.

نسخه جدید Stable Diffusion توانایی خلق تصاویر واقعی تری را دارد. برای مثال اگر در نسخه قبلی تصویری متناسب با عبارتی را درخواست می کردید، همان عبارت اکنون تصویری با جزئیات بهتر و قابل قبول تری به شما ارائه می دهد. این نسخه برای تولید تصاویر سخت‌تر و سنگین‌تر آماده شده است. سازندگان ادعا می کنند که این نسخه ایرادات قبلی میدجرنی و دیگر رقیبان را در کشیدن انگشتان دست ندارد.

مقایسه بین تصاویر تولید شده با SDXL beta (سمت چپ) در مقابل SDXL v0.9 (راست)

جهش در جزئیات تصویر در نسخه جدید

این شرکت نسخه جدید Stable Diffusion را جهشی در مدل‌های مولد تصاویر برای هوش مصنوعی اعلام کرد. نسخه جدید هوش مصنوعی Stable Diffusion، در پاسخ به درخواست های مبتنی بر متن عالی عمل می کند. این نسخه هم چنین جزئیات ترکیب بندی بهتری را نسبت به نسخه بتای قبلی که در آوریل عرضه شد، ارائه می‌کند.

نتایج ارائه شده توسط مدل های مختلف با استفاده از همان اعلان

این شرکت برای نشان دادن تفاوت ایجاد شده در نسخه جدید، با یک متن یکسان، برای دو نسخه مختلف درخواست تصویر می کند. تصاویر تولید شده کاملا با هم متفاوتند. جزئیات واقعی تصاویر نسخه جدید بسیار قابل توجه هستند. متن “گرگ در پارک ملی یوسمیتی، عکاسی مستند در طبیعت سرد” در نسخه جدید تصویر واقعی‌تری را با مدل جدید هوش مصنوعی ارائه کرد.

نشریه تایمز، شرکت Stability AI را یکی از تاثیرگذارترین شرکت های سال 2023 در زمینه هوش مصنوعی اعلام کرده است.

تغییر اصلی این منبع هوش مصنوعی ارائه تصاویر بهتر با ورودی های ساده تر و ساختارمندتر است. برای متن دستوری «دو دست که به سمت یکدیگر نشانه می‌گیرند، هنر درخشان» نتایج نسخه قبلی و جدید کاملا متفاوت است. این تغییرات سریع و مفید در این نسخه هوش مصنوعی، می تواند تهدیدی برای MidJourney میدجرنی باشد. برای اجرای نسخه جدید هوش مصنوعی Stable Diffusion شما به حداقل 16 گیگابایت رم و کارت گرافیکی با 8 گیگابایت احتیاج دارید.

این نسخه احتمال زیاد در اواسط ماه ژوئیه به صورت عمومی عرضه می شود.

منبع